רה"מ על מחלוקת התקציב: "הממשלה לא צריכה ליפול, צריך תקציב קצר מועד" | צפו - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ על מחלוקת התקציב: "הממשלה לא צריכה ליפול, צריך תקציב קצר מועד" | צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (ראשון) דיון במשל"ט הקורונה, שמטרתו הערכת מצב בנושא התפשטות הנגיף בישראל והדרכים לבלימת התופעה. זאת בהמשך לפגישתו עם מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר, עם תחילת העברת "מענק לכל אזרח" לחשבונות הבנק.

בתום הדיון מסר רה"מ נתניהו הצהרה לתקשורת בשידור חי, ואמר: "סיימנו ישיבת עבודה, אנחנו מתכוננים להצגת ההמלצות של פרופסור גמזו מחר, לפעול בכמה צירים, קיטוע שרשרת ההדבקה מודלים וסטטיסטיקה, יש כאן כיוון נכון. היום היה יום חשוב – פתחנו בהחלטת ממשלה על פתיחת מערכת החינוך, מהלך עם השקעה תקציבית ענקית. חשוב להוציא את שנת הלימודים לדרך. חשוב לכלכלה. היום התקבלו גם המענקים, 99.57 אחוזים מהילדים קיבלו את המענק.

ביקשתי מהמשרדים להביא לי תוכניות ארוכות טווח לדיון, גם לטווח הקצר וגם לארוך. מתכננים עוד תוכניות להנעת המשק. אני לא יכול להגיד שיימצא חיסון אבל הסימנים מעודדים".

שר הבריאות יולי אדלשטיין הוסיף: "בימים האחרונים כבר ברור שהצלחנו לעצור את עליית הנגיף. הוכחנו, האנשים שיושבים ליד השולחן הזה, שבעבודת צוות טובה וסיוע של אחרים אפשר להשיג הישג בשטח. זה טוב אבל זה לא מספיק. המספרים גבוהים ומדאיגים, גם נדבקים חדשים וגם חולים קשים, אנחנו צריכים להמשיך ולעשות מאמץ משותף. זה תלוי בשיתוף פעולה של כולנו. אם נתאמץ ביחד נוריד את המספרים ונקטע את התפשטות המחלה בעזרת קטיעת שרשראות ההדבקה".

פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו הסביר: "אנו קרובים למצב בו התחלואה תרד, אנחנו בקו כמעט יציב. ההורדה קריטית בכל המגזרים. אני רוצה להישיר מבט לחרדים ולערבים. יודע שזאת תקופת בין הזמנים. חשוב לשמור על הכללים ולהמשיך לוהריד את התחלואה, זה תלוי במשמעת של כולם. ראשי הרשויות ומנהיגי המגזר והמנהיגים הדתיים ופוליטיים זה תלוי בכולכם. כל כלל שהוא, לא לזלזל. רוצים להגיע לימים הנוראים עם מדינת ישראל ירוקה. 

לכל המדינה אני רוצה למסור – להמשיך להקפיד על מסכות. זה מוכיח את עצמו, וגם ריחוק חברתי, חקירות ובידודים. אני יודע שזה מרגיז. במילה אחרונה על הגבלות – נהיה זהירים. ניישר קו בדברים שנראים לא סבירים. אנחנו רוצים אכיפה וכללים ברורים. יהיה קל להוריד את ההגבלות כשגרף התחלואה ירד".

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה נתניהו למחלוקת עם מפלגת כחול-לבן בנוגע לתקציב המדינה, ואמר כי הממשלה לא צריכה ליפול, אלא שצריך תקציב קצר מועד: "אנחנו יכולים להתגבר על עיקר המשבר הכלכלי. צריכים להזרים בטווח מיידי כסף לתקציב לשלושה חודשים מקסימום ארבעה. לא יודעים הרי איך תיראה התמונה העולמית בטווח גדול יותר מזה".

לבסוף התייחס רה"מ להפגנות המתרחשות בבירה בשבועות האחרונים: "מעולם לא קיבלו מעטים כל כך סיקור נרחב כל כך. אני נזכר בהפגנות שהיו בזמן ההתנתקות, אני זוכר איזה אמצעים הפעילו שם. לגבי הגבלת ההפגנות, לא דיברתי ולא אדבר עם אמיר אוחנה, השר לבטחון פנים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]