מנכ״ל האיחוד הלאומי ליועמ״ש: פתח בחקירה פלילית נגד מפלגת בל״ד בשל תמיכה במחבלים - 0404
מנכ״ל האיחוד הלאומי ליועמ״ש: פתח בחקירה פלילית נגד מפלגת בל״ד בשל תמיכה במחבלים האיחוד הלאומי

מנכ״ל האיחוד הלאומי ליועמ״ש: פתח בחקירה פלילית נגד מפלגת בל״ד בשל תמיכה במחבלים

בעקבות שני אירועי תמיכה והוקרה למחבלים מורשעים שערכה מפלגת בל״ד, פנה היום (ראשון) מנכ״ל מפלגת האיחוד הלאומי, יהודה ולד, ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לפתוח באופן מיידי בחקירה פלילית כנגד בל״ד.

במכתבו התייחס ולד לפרסום שהביא לראשונה ישי פרידמן ברשתות החברתיות על השתתפות ח"כ סאמי אבו שחאדה ויו"ר בל"ד לשעבר זחאלקה, באירוע הוקרה לאסיר הביטחוני המשוחרר, אניס ספורי אשר ישב בכלא על תכנון לביצוע פיגועים.  

בנוסף פירסמה מפלגת בל"ד ברכה לספורי. בפוסט, מהללת המפלגה את ספורי ומתארת אותו כ"גיבור" חברי בל"ד אף מייחלים לשחרורם של כל "האסירים הגיבורים". "לעולם לא נכרע ברך", נכתב בפוסט מטעם המפלגה. 

עוד נחשף כי אירוע הוקרה נוסף מטעם בל"ד נערך לאסיר המשוחרר זאהר עלי, מהכפר כאוכב אל היג'ה בגליל. זאהר עלי קשר קשר עם ארגון חמאס על מנת לבצע פיגועי התאבדות בישראל. עלי, בוגר האוניברסיטה העברית ישב 16 בכלא. בכירי בל"ד העניקו לו אות הוקרה. 

במכתבו כותב ולד ״ברור כי מתן תעודות הוקרה למחבלים מורשעים, על כך שהם תכננו לרצוח יהודים – יש בו כדי לתמוך ולעודד את שני המחבלים הנוכחיים, להמשיך בפעולות טרור נוספות מעין אלו.  יתירה מזו וחמור הרבה יותר. יש בכך גם כדי לעודד רוצחים פוטנציאליים, ביודעם כי הם יועלו על נס ויזכו לכבוד ולהוקרה – רק "בזכות" זה שהם ירצחו יהודים. וכדי בזיון וקצף.

מעשים אלו מצטרפים לשורה של ארועים ואמירות שיש בהם תמיכה בטרור וחתירה תחת המפעל הציוני על ידי מפלגה בכנסת ישראל דבר המהווה פגיעה חמורה במדינת ישראל.״ ודורש ״לאור האמור לעיל אבקשך להורות על פתיחת חקירה משטרתית בעניין ועל העמדת העבריינים לדין בדחיפות המירבית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]