השר אוחנה: ״רק יחס שווה לכל קבוצות האוכלוסייה יבטיח משטרה שאיננה פוליטית״ - 0404
השר אוחנה: ״רק יחס שווה לכל קבוצות האוכלוסייה יבטיח משטרה שאיננה פוליטית״ פלאש 90

השר אוחנה: ״רק יחס שווה לכל קבוצות האוכלוסייה יבטיח משטרה שאיננה פוליטית״

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, תקף את המפכ״ל לשעבר, יוחנן דנינו, ואמר כי למשטרה אסור להיות פוליטית.

אוחנה: "אינני יודע מה גרם למפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו לצאת במתקפה תקשורתית לאחר תקופה ארוכה שלא היה בכותרות (לפחות שלא בטובתו…), אבל בכל זאת כמה מילים בעניין.

נתחיל מהסוף להתחלה: לאחרונה פרסם יואב יצחק כי נציב הביקורת על הפרקליטות, השופט בדימוס דוד רוזן, חוקר בימים אלה פרשה חמורה בה מעורבים דנינו וחברו שי ניצן (ראו קישור בתגובה השנייה).

עושה רושם שדנינו עומד לקבל כותרות הרבה פחות מחמיאות בקרוב (יחד עם נוספים), ואולי זו הסיבה שאצה לו הדרך לגרוף כותרת אחת נעימה.

בכל אופן, השבוע זעק דנינו ש"אוחנה חצה קו אדום. המשטרה חייבת לעשות הכל כדי לאפשר את ההפגנות בבלפור. במחאה של 2011 סגרנו את תל אביב לחודשיים ומעולם לא השתמשנו במכת"זית" (צילום מסך בתגובה הראשונה).

המפכ"ל לשעבר מספר רק חלק מהתמונה. אכן, במחאה החברתית של 2011 המשטרה אפשרה לסגור את תל אביב לחודשיים ולא הפעילה אף פעם מכת"זית (הערת אגב למיטיבי לכת: התוכלו לחשוב על משהו משותף בין מחאת 2011 לבין מחאת 2020?).

לעומת זאת, במחאת יוצאי אתיופיה במאי 2015, בעוד דנינו מכהן כמפכ"ל, עשו שימוש לא רק במכת"זיות, בסוסים ובפרשים, אלא גם בעשרות רימוני הלם שהושלכו לעבר המפגינים – כפי שניתן לראות בבירור בסרטון המצורף (הסרטון המלא – בתגובה השלישית).

אינני מבקש משטרה פוליטית. להיפך: רק יחס משטרתי שווה לכל קבוצות האוכלוסייה – יבטיח משטרה שאיננה פוליטית.

מעולם לא ביקשתי מהמשטרה להפעיל או לא להפעיל בהפגנה רימוני הלם, אלות או מכת"זיות – נגד אף אדם ואף קבוצה.

אינני עוסק ב"איך". זהו שיקול מבצעי של המשטרה. אני עוסק ב"מה": איזון נכון בין חופש ההפגנה והמחאה, לבין חופש התנועה והסדר הציבורי, תוך יחס שיוויוני לכל האוכלוסיות: ימין, שמאל, יוצאי אתיופיה, חרדים, ערבים, מתנחלים או בקיצור – כולם"/

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]