סגן רה״ע והמשנה ליו״ר הוועדה לתו״ב ל-0404: ״בוצעה עבירה בנכס של ליאת בן ארי - אין סיכוי שנתעלם״ - 0404
סגן רה״ע והמשנה ליו״ר הוועדה לתו״ב ל-0404: ״בוצעה עבירה בנכס של ליאת בן ארי – אין סיכוי שנתעלם״ יונתן זינדל, פלאש 90

סגן רה״ע והמשנה ליו״ר הוועדה לתו״ב ל-0404: ״בוצעה עבירה בנכס של ליאת בן ארי – אין סיכוי שנתעלם״

התפתחות נוספת בפרשת עבירות הבנייה שבוצעו בנכס של ליאת בן ארי ובעלה בראש העין. במהלך השבוע החולף שלח עו״ד ישי אדוארד, המשנה ליו״ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיר, מכתב לתובעת העירונית ודרש ממנה הסברים באשר לאיטיות הטיפול בתיק עבירות הבנייה של ליאת בן ארי ובעלה.

עו״ד ישי אדוארד, סגן וממלא מקום ראש העיר ראש העין והמשנה ליו״ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיר אומר בשיחה עם חדשות 0404 כי אין כל סיכוי שיתעלמו מעבירת הבנייה שבוצעה בנכס של ליאת בן ארי וכי האכיפה תהיה זהה כמו לכל תושב בעיר.

אדוארד הוסיף ואמר כי קיים זעם בקרב תושבים רבים על הפרשה וכי אם יראו שאין תזוזות בנושא – הם יפנו בתביעה לבג״ץ.

עו״ד ישי אדוארד לחדשות 0404: ״יש לנו נהלים ועקרונות בנושא. צריך להפריד בין שני דברים – האחד, המסלול של התכנון והבנייה והשני – נושא האכיפה. גם אם יש לך מסלול של תכנון ובנייה, זה לא סותר את זה שיהיה לך מסלול של אכיפה. מי שמחליט על זה – זו התובעת העירונית של תכנון ובנייה. היא יודעת מתי כן ומתי לא, לפי השיקולים והפרמטרים שהיא יודעת לשים באמות המידה הנדרשות וכמובן שהיא מתייעצת עם קולגות ואנשים שהם מעליה״.

אדוארד מאשר שבתיק של בן ארי הדברים מתנהלים בעצלתיים, בניגוד לתיקים אחרים: ״בסוף אנחנו אוכפים. אין דבר כזה שאין אכיפה אצלנו. האכיפה אצלנו עובדת נון סטופ ומה שנדרש עושים ואם מישהו חוטא – לא מתבלבלים. כשאני רואה וקורא בעיתונות או בכל מקום אחר וזה מגיע אליי, אני שואל ׳רגע׳ ודורש תשובה. אם מגיעה אליך שמועה כזאת, אתה לא אומר ׳אני עומד בראש מערכת שלא אוכפת׳, אלא ׳אני נמצא במערכת שאוכפת׳ ולכן שאלתי ׳חברים, מה היה? תסבירו לי רק. אולי השיקולים שלכם נבונים ואני לא יודע״?

אדוארד מבהיר שצפוי כאן כתב אישום, כמו בכל מקרה אחר של עבירה על החוק, למרות שלו אישית אין נגיעה בעניין וההחלטה היא של התובעת של הוועדה לתכנון ובנייה: ״אנחנו לא נשאיר את זה ככה. יש לנו תהליך של האכיפה. התהליך אמור להתחיל בדרך כלל עם חקירה או מתן עדות של אותו מפקח שהיה. אני לא יודע אפילו אם זה החל. כהכרותי עם הוועדה, אין מצב שיוצאים מזה בלא כלום״.

סגן וממ״מ ראש העיר הוסיף: ״אין דבר כזה אצלנו שלא אוכפים עבירת בנייה. זה בכלל לא קשור לנושא התכנוני. גם אם יגידו לי – תיקנו את זה והכל טוב ויפה, אבל היתה פה עבירה. עכשיו תבדקי את זה גב׳ תובעת אם את מגישה כתב אישום או לא ותסבירי לנו״.

אדוארד מבהיר כי קיים זעם מצד התושבים, שמחכים לראות מה יילד יום בפרשה: ״בסוף לא מעט תושבים קיבלו פה אכיפה עם כתבי אישום ואותם לא מעניין הזמנים. כשהם רואים דמות כזאת או פיגורה כמו זאת שנמצאת כעת בסיפור, אז הם ישאלו שאלות קשות ויותר מזה – הם יפנו גם לבג״ץ. אנשים לא יוותרו. אם אתה שואל אותי איך הציבור לוקח את זה… אלה רחשי הציבור. הציבור מאוד יכעס אם לא תהיה פה אכיפה – כמו לכל תושב. זה לא משנה אם השם כהן או לוי. אכיפה צריכה להיות זהה לכל תושב״.

המכתב ששלח אדוארד לתובעת ובו דרישה לבדוק גם את הוצאת החומרים ממשרדי הוועדה, בניגוד לחוק:

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]