מפקד בא״ח שבטה הנכנס: ״מקור העוצמה כאן הוא האנשים״ - 0404
מפקד בא״ח שבטה הנכנס: ״מקור העוצמה כאן הוא האנשים״ דובר צה"ל

מפקד בא״ח שבטה הנכנס: ״מקור העוצמה כאן הוא האנשים״

אתמול (שלישי), 28 ביולי 2020, נכנס לתפקידו סגן-אלוף אסף רחמים כמפקד בא״ח שבטה. הטקס נערך במחנה ״שבטה״, במעמד קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף נרי הורוביץ ומפקד בית הספר לתותחנות וסיוע אש ביבשה, אלוף-משנה בן וייסמן.

סגן-אלוף אסף רחמים מחליף בתפקידו את סגן-אלוף יותם בורשטיין אשר כיהן בתפקיד כשנתיים וימשיך לתפקיד מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי.

מדבריו של קצין תותחנים ראשי, תא״ל נרי הורוביץ: ״אחת המשימות החשובות שלנו כחיל היא הכשרת לוחמים ולוחמות – בניית דור העתיד של תותחנים שיעמדו בחזית הלחימה בגזרות השונות. הלוחמים והלוחמות שלנו פועלים בכל זמן, ובכל מקום – וגם בימים מתוחים כמו אלו מהווים הם מרכיב משמעותי בתפיסת הניצחון של צה״ל בזירה הצפונית. מההיכרות שלי עם המפקדים המובילים העומדים פה, אני בטוח שמשימת הכשרת הלוחמים בחיל התותחנים נמצאת ביידים טובות. אני סומך עליכם ומאמין בכם שתדעו להמשיך ולגדל דורות של לוחמים ולוחמות מצויינים שיהפכו למפקדים ולמפקדות, לקצינים ולקצינות שיעמדו בכל אתגר ובכל משימה.

תודה גדולה למפקד בא״ח התותחנים סא״ל יותם בורשטיין על תקופה משמעותית מלאה בהשקעה, מאחל לך הצלחה גדולה בהמשך הדרך. ולמפקד הנכנס סא״ל אסף רחמים, אתה האדם הנכון בתפקיד הנכון, סומך עליך שתבצע אותו באחריות גדולה ובמחוייבות האופיינית לך״.

מדברי מפקד הבא״ח היוצא, סא״ל יותם בורשטיין: ״בשנתיים שחלפו מאז כניסתי לתפקיד למדתי להכיר דור חדש של לוחמים, שונים ממני, מיוחדים ממני, מאתגרים ממני, למדתי להכיר מקרוב את סוד ההצלחה של המקום הזה- חיילות וחיילים אכפתיים ומסורים, מפקדות ומפקדים רציניים ואחראיים, קצינות וקצינים חדורי שליחות, מסו״לים יוזמים ונחושים, מוכנים לכל אתגר״.

מדברי מפקד הבא״ח הנכנס, סא״ל אסף רחמים: ״אני נרגש ומלא גאווה לקבל היום את הפיקוד על בא"ח התותחנים. המקום שבו אנו עומדים הוא סגירת מעגל עבורי בפיקוד על אחת מהמסגרות החשובות ביותר בחיל התותחנים – הכשרת היסוד – בא״ח התותחנים. לפני 18 שנים התגייסתי לחיל התותחנים וביומי הראשון כמו כל תותחן הגעתי לשבטה.

מקור העוצמה כפי שגם חוויתי כאן כמסו״ל הוא האנשים – המפקדים הטובים נשלחים לכאן לפקד ולעצב את דור העתיד ולא סתם, אלא מתוך חשיבות והבנת המרכזיות״.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]