בכירי רבני הציונות הדתית לרה"מ נתניהו: "החל ריבונות" - 0404
בכירי רבני הציונות הדתית לרה נוגה תקשורת

בכירי רבני הציונות הדתית לרה"מ נתניהו: "החל ריבונות"

בכירי רבני הציונות הדתית הגישו הבוקר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשו ממנו להחיל ריבונות בהקדם על שטחי יהודה שומרון ובקעת הירדן. המכתב יוצא לאחר שראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, פנה לבכירי רבני הציונות הדתית והציג בפניהם את המצב ואת החשש לפגיעה בהתיישבות ובארץ ישראל באם לא תוחל הריבונות בחלון ההזדמנויות שנוצר.

במכתבם כותבים הרבנים: "ראשית, ברצוננו לחזק את כבודו בהתמודדות מול נגיף הקורונה ויהי רצון שתשרה סייעתא דשמיא גדולה במעשה ידיו וכל אשר יעשה יצליח. אולם, אנו נמצאים בזמן קריטי לעתידה של ארץ ישראל וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. ארץ ישראל הינה קניין רוחני וגשמי לעם ישראל, ירושה לנו מאבותינו וניתנה לנו ע"י הקב"ה. בעת הזו, אנו קוראים לכבודו לנצל את שעת הכושר ההיסטורית ולהחיל ריבונות מלאה על מרחבי ארצנו ביהודה ושומרון ערש הולדתו של העם היהודי, וזאת ללא כל התניות או מחויבויות אחרות"

המכתב נחתם על ידי הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון והרב אליהו זיני.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "רק בכוחות משותפים נוכל להגיע למטרה המרכזית והיא החלת ריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון. אנחנו אומרים לראש הממשלה להחיל ריבונות כאן ועכשיו, בלי דיבורים ובלי הבטחות בחירות, כפי שבגין החיל ריבונות ביום אחד, כפי שלוי אשכול החיל ריבונות ביום אחד כך גם ראש הממשלה יכול, זו החלטה של רגע אחד שיכולה לשנות מציאות היסטורית בת 2000 שנה של געגועים וציפייה.

ראש הממשלה מתפאר בכמות המצביעים הגדולה ביותר למפלגה מאז קום המדינה, הם הצביעו לליכוד על סמך ההבטחות לריבונות מלאה ביהודה שומרון ובקעת הירדן. ראש הממשלה צריך להקשיב למצביעים שלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]