מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים: "הקורונה פגעה משמעותית בארגונים שנלחמו ב-BDS" - 0404
מנכ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים: "הקורונה פגעה משמעותית בארגונים שנלחמו ב-BDS"

הוועדה לענייני ביקורת המדינה, אירחה היום (שלישי) את יו"ר הסוכנות היהודית ואת מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, לישיבה בנושא המאבק המדיני בפעילות הדה-לגיטימציה נגד ישראל. הישיבה נקבעה בוועדה על רקע דו"ח מבקר המדינה, בו נכתב על אופן הטיפול הממשלתי במאבק הדיפלומטי והתקשורתי בתנועות החרמות נגד ישראל.

מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, רונן מנליס, הציג לוועדה את תמונת המצב: "הקורונה פגעה משמעותית בארגונים פרו ישראלים שנלחמו מול ה-BDS. בעת הזו עומדים בפנינו שורה של אתגרים משמעותיים, ביניהם: ההחלטה הצפויה של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, פרסום והדהוד "הרשימה השחורה" של נציבות זכויות האדם של האו"ם, וכן האנטישמיות הגואה ברשת ומחוצה לה, בתקופה של משבר בריאותי וכלכלי גלובלי שיוצר אי שקט וחוסר יציבות חברתית בכל העולם ומהווה כר פורה לעלייה בתופעות ופעולות אנטי ישראליות".

בנוגע לתקציבים במאבק, אמר מנכ"ל המשרד כי לחברת קונצרט שנועדה למאבק בדה-לגיטימציה, ניתנו 128 מיליון ש"ח לפעילות של החברה, בצורה של מאצ'ינג: "תקציב המשרד בשנת 2019 הוא כ-120 מיליון ש"ח, והיה תקציב תוספתי הכולל את הפעילות חל"צ של קונצרט שהוא תקציב של 128 מיליון ש"ח ל-3 שנים. הביצועים שהיו סביב החברה היו לא מספקים ובסוף נוצלו רק 18 מיליון מתוך 128 מיליון ש"ח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]