הושגה הסכמה: משרד הבריאות יתיר פעילות במסגרת החינוך הבלתי פורמלי - 0404
הושגה הסכמה: משרד הבריאות יתיר פעילות במסגרת החינוך הבלתי פורמלי neatoday

הושגה הסכמה: משרד הבריאות יתיר פעילות במסגרת החינוך הבלתי פורמלי

לאחר שהושגה הסכמה, משרד הבריאות התיר היום (שלישי) פעילות במסגרת החינוך הבלתי פורמלי לילדי כיתות ה' עד י"ב, דבר שיאפשר לקיים פעילות בסניפים של תנועות וארגוני הנוער ומחוצה להם.

על פי הצו החדש, מותרת פעילות בלתי פורמלית לכיתות ה' ומעלה, כולל: חוגים, פעולות, התנדבות, טיולי יום; והכל בכפוף להנחיות הבריאות של צו הבריאות והמתווים בשטח של משרד החינוך. על פי הצו, ניתן לקיים פעילות שאינה קייטנה כהגדרתה, אך מתירה לקיים פעילות בשטח פתוח, בקבוצות של עד 20 משתתפים ועד שש קבוצות סך הכל. פעילות במבנה סגור תתקיים עד עשרה משתתפים.

על פי הצו החדש ניתן לקיים לינה בסמינרים והכשרות הכוללות מרכיבי למידה, הכשרות של מדריכים או מיומנויות בהתאם לצווים ולהנחיות של משרד הבריאות. הסמינרים יוכלו להתקיים בקבוצות של עד 20 משתתפים ועד 6 קבוצות בסכך הכל, כשאנשי צוות של הסמינרים יהיו קבועים ועליהם לשמור על ריחוק של 100 מ' בין הקבוצות.

שר ההשכלה הגבהה והמשלימה, ח"כ זאב אלקין: "המאמץ שלנו לאפשר את הפעילות של תנועות הנוער נשא פרי, ואני מברך את משרד הבריאות שאפשר לקיים פעילות של ארגוני הנוער ותנועות הנוער גם אם היא חלקית. הפעילות הזו תאפשר לבני הנוער לבוא לידי ביטוי, לחזק את עולם הערכים ולתרום לחברה בחופשת הקיץ בתקופת הקורנה, ותסייע לתנועות הנוער וארגוני הנוער להמשיך את הפעילות הסדירה שלהם.

אמשיך במאבק נחוש למען תנועות נוער וארגוני נוער במטרה לפתור את המצוקה התקציבית ולאפשר לנוער הישראלי הנפלא להמשיך להתפתח במסגרת מערכת החינוך הבלתי פורמלי".

מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, מרדכי בניטה: "יגעת ומצאת – תאמין" אחרי דיונים רבים מול משרד הבריאות והמנכ"ל פרופ' חזי לוי הגענו להסכמה לגבי המשך פעילות תנועות וארגוני הנוער. משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה ימשיך לתמוך בארגוני ובתנועות הנוער ויסייע להם לקיים פעילות רציפה בתקופת הקורונה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]