סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר הודיע על סיום תפקידו - 0404
סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר הודיע על סיום תפקידו דוברות משרד האוצר

סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר הודיע על סיום תפקידו

סגן הממונה על התקציבים, אריאל יוצר, הודיע הבוקר (שלישי) לממונה על התקציבים, שאול מרידור, על סיום תפקידו לאחר 12 שנות עבודה באגף.

יוצר החל את דרכו באגף תקציבים בשנת 2008 כרפרנט מקרקעין ותכנון, בהמשך קודם וכיהן כרכז שיכון ובינוי וכרכז תחום הפנים והשלטון המקומי. בשנת 2017 מונה יוצר לתפקיד סגן הממונה על התקציבים לתחומי נדל"ן ושלטון מקומי, וכן לתפקיד יו"ר הותמ"ל (ועדה למתחמים מועדפים לדיור).

במסגרת תפקידו הוביל אריאל יוצר שורה של רפורמות ושינויים מבניים, בהם: יצירת המודל למתחמי דיור לשכירות ארוכת טווח, הגברת התחרות בשוק המלט, קידום החוק להקמת הקרן לצמצום פערים בשלטון המקומי, גיבוש של עשרות הסכמי גג מול רשויות מקומיות ברחבי הארץ, הובלת דיוני תקציב ואחריות שוטפת על תקציבי משרדי הממשלה – רשות מקרקעי ישראל, מינהל התכנון, משרד הבינוי והשיכון, משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, נגב וגליל, דתות וירושלים. כמו כן, במסגרת התוכנית הכלכלית להתמודדות עם משבר הקורונה, הוביל יוצר את המהלך לפטור מארנונה עסקית מול משרד הפנים וכלל הרשויות המקומיות בישראל.

בנוסף לתפקידו כסגן הממונה על התקציבים, בשלוש השנים האחרונות משמש יוצר כיו"ר הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל). בתקופת כהונתו כיו"ר הוועדה, אושרו כ- 200,000 יח"ד. בין התוכניות המרכזיות, שאושרו: תוכנית קריית שחקים בהרצליה, תוכנית להתחדשות עירונית בקרית משה ברחובות, תוכנית סירקין, תוכנית בן שמן בלוד, ועוד.

שאול מרידור, הממונה על התקציבים: "אני מודה לאריאל על שנות עשייה רבות במגזר הציבורי, בהן פעל לקידום רפורמות ומהלכים רחבי היקף, למען הכלכלה והחברה במדינת ישראל. אריאל פעל תמיד במקצועיות, במסירות ומתוך תחושת שליחות. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך הדרך".

אריאל יוצר, סגן הממונה על התקציבים: "אני מסיים את תפקידי במשרד האוצר בתום תקופת עשייה ממושכת, בה ניתנה לי הזכות להיות שותף ולהוביל יוזמות, ששינו ושיפרו את פני החברה והכלכלה. לאחר שנים רבות בהן הייתי בצומת מרכזי ומעורב בקבלת החלטות משמעותיות, אני חש כי בשלה העת לעבור לאתגר הבא. אני מודה לממונה על התקציבים, שאול מרידור, על השותפות והאמון הרב ומאחל לו ולעובדי משרד האוצר ואגף התקציבים, הצלחה בהמשך הדרך במשימות ובאתגרים הגדולים העומדים בפניהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]