השכל: "ניסיון התקיפה מוכיח שנסראללה מנסה להסית מהמשבר ומהשחיתות שיצר" - 0404
השכל: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השכל: "ניסיון התקיפה מוכיח שנסראללה מנסה להסית מהמשבר ומהשחיתות שיצר"

יו״ר וועדת המשנה ליחסי חוץ ובטחון, ח״כ שרן השכל, ביקרה הערב (שני) את חסן נסראללה בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: ״בחודש האחרון לבנון נמצאת במשבר כלכלי קשה. קריסת המטבע הביאה לבנונים רבים לפת לחם, משבר הקורונה יצר לחץ אדיר על המערכות והתשתיות הלבנוניות וחשף את השחיתות רבת השנים של נבחרי הציבור הלבנונים ומנהיגי חיזבאללה.

עוד לפני משבר הקורונה כבר תקופה ארוכה שאזרחי מדינת לבנון צועדים ברחובות בהפגנות ענק, במטרה להחליף את השלטון ואף יצאו בקריאות לפירוק חיזבאללה מנשקם.

הסנקציות שארה"ב הטילה על שותפותיה של איראן, במטרה להחזיר את איראן חזרה אל תוך גבולותיה, הטו את הכף במטרה ופגעו קשות במסחר והכלכלה בלבנון.

כלל האירועים האלו יחד יצרו לחץ אדיר על נסראללה שלא פעם איים על ישראל, דעת הקהל הלבנונית מלאת תחושת מיאוס משלטון מושחת, מחרחר ריב ואלים ומטרתו של נסראללה הינה להסית קהל זה לעבר ישראל.

כל עימות והתקפה מול ישראל נעשית במטרה אחת והיא להאשים את ישראל בכל הבעיות של מדינת לבנון. אנו נעמוד ונגיב ביד ברזל מול כל ניסיון לפגוע בביטחון ישראל ותושבי הצפון. אני מחזקת את ידי צה"ל על הנחישות והעירנות שמנעה אירוע חמור בגבול הצפון.

אני שולחת מסר לאזרחי לבנון – המשיכו במאבקכם הצודק אל מול הכוחות האיסלאמיסטים האלימים שמדכאים אתכם ומביאים אתכם לפת לחם. ביום שבו תפילו את שלטונם של נסראללה וחיזבאללה הוא היום שבו כל הקהילה הבינלאומית – ארהב, צרפת ושאר המדינות כולל ישראל יוכלו להתחיל לרפא, לחזק ולשקם את המדינה ואת הכלכלה שלכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]