פרסום ראשון | בית הנשיא יארח את תומכי ג'יי סטריט ותנועות החרם על ישראל? - 0404
פרסום ראשון | בית הנשיא יארח את תומכי ג'יי סטריט ותנועות החרם על ישראל? פלאש 90

פרסום ראשון | בית הנשיא יארח את תומכי ג'יי סטריט ותנועות החרם על ישראל?

מחר (שלישי) מתכנן לארח נשיא המדינה ראובן ריבלין 'אירוע לימוד מקוון', בו ישתתפו הרבנית עדינה בר שלום, מייסדת המכללה החרדית, וכן נציגי התנועה הרפורמית, ריק ג'ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות רפורמית של צפון אמריקה, וג'ולי שונפלד מהתנועה המסורתית.

אורחי בית הנשיא הצפויים להגיע, ריק ג'ייקובס מהתנועה הרפומית וג'ולי שונפלד מהתנועה הקוסרבטיבית, כבר הראו בעבר את תמיכתם בעמדות אנטי ישראליות וציוניות. כך במהלך המאבק של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול הסכם הגרעין בתקופת נשיאות אובמה, כאשר גם האופוזיציה בישראל הייתה נגד ההסכם, ג'ייקובס תמך בו. כך גם בהתנגדותו לחוק שאוסר על פעילי BDS להיכנס לארץ, ובעבר כשגם הביע תמיכה גלויה בארגון 'ג'יי סטריט' האנטי ציוני.

לאחר שזה ניסה להתקבל ל'וועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית' (וועידת הנשיאים) ללא הצלחה, יצא ג'ייקובס בביקורת חריפה על דחיית ג'יי סטריט מהוועידה, וזכה גם לתמיכתה של שונפלד, שהצטרפה גם היא לביקורת על אי צירופם של ג'יי סטריט. אותה שונפלד גם הייתה חברה בוועדה המייעצת ל"קרנות יהודיות לצדק", ארגון שממומן על ידי ג'ורג סורוס, שפועל לדה-לגיטימציה של ישראל ולתמיכה בתנועת ה-BDS.

נזכיר כי חלק מהפעולות שהוביל ארגון ג'יי סטריט לאורך השנים, הארגון שזכה לתמיכתם של ג'ייקובס ושונפלד, הם גם: קידום מועמדים אנטי ישראליים לקונגרס, ביקורת על התנהלות ישראל במבצע 'עופרת יצוקה' והשוואת הפעילות של צה"ל לפעילות ארגוני הטרור, שיתוף פעולה עם וועדת גולדסטון, עידוד שלוחת הקמפוסים שלו לקדם ארגונים אנטי ישראליים ועוד. 

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "בית הנשיא מתכבד להוות נקודת מפגש בין כל יהודי העולם ויהודי מדינת ישראל ללימוד משותף בכל ט' באב, זו השנה השישית. המפגש נולד מתוך רצון להרבות אהבה נגד כל סוגי שנאת החינם גם במקרים של מחלוקת פוליטית. בימים קשים אלו, יותר מתמיד, אחדות העם היהודי ונכסי המסורת והתרבות שלו תמיד לנגד עינינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]