לקראת תשעה באב: משרד הבריאות יתיר הגדלה של מס' המתפללים בבתי הכנסת - 0404
לקראת תשעה באב: משרד הבריאות יתיר הגדלה של מס' המתפללים בבתי הכנסת

לקראת תשעה באב: משרד הבריאות יתיר הגדלה של מס' המתפללים בבתי הכנסת

ראשי הסיעות החרדיות – השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וח"כ משה גפני נפגשו היום (שני) עם שר הבריאות יולי אדלשטיין והמשנה למנכ"ל משרדו פרופ' איתמר גרוטו.

לקראת צום תשעה באב סוכם עם ראשי הסיעות החרדיות לבקשתם, כי מספר המתפללים בבתי הכנסת יגדל. משרד הבריאות יפרסם בהמשך את כמות המתפללים והנוהלים.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר בתום הפגישה: "ציבור בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, ולצערי, הנשירה גדולה. כולנו חייבים לפעול להשגת הסדר ובייחוד לקראת חודש אלול, ימי הרחמים והסליחות – הימים החשובים ביותר מבחינת עולם התורה.

לבקשתי, האלוף במיל' רוני נומה לקח על עצמו לסייע בפרוייקט הנוכחי, להסדיר ולתכלל את כל נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים".

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן הוסיף: "לצד הצורך בזהירות יתירה למניעת הידבקות בקורונה, יש לעשות הכל להמשך קיום עולם התורה, היכלי הישיבות והכוללים, הרחבת האפשרות לתפילה בבתי כנסיות ביום יום ולקראת ט באב.

הודענו שלא נאפשר המשך הגבלה שרירותית לתפילה בבתי כנסת, אלא יש להתאים לפי גודל המקום. קיימנו ישיבה מיוחדת עם שר הבריאות אדלשטיין בנושא ואנו תקווה שתימצא הדרך הנכונה לפתרון הנדרש".

יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סיכם: "צריך להמשיך ולשמור על הוראות משרד הבריאות, במקביל דברים שהם אפשריים לעשות במסגרת הזהירות צריכים להיעשות, במיוחד בישיבות הקדושות ובכוללים שהם נשמת אפינו ואין לנו שיור רק התורה הזאת.

על כן דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות שאין חולק על כך שפרויקט הקפסולות הצליח מעל למצופה, כדי שעולם התורה ימשיך ויפרח בייתר שאת לקראת זמן אלול הבעל"ט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]