פרסום ראשון | הוריה של סגן שיר חג׳אג׳ הי"ד הגישו תלונה בגין התנהלות רשלנית מצידו של דיין - 0404
פרסום ראשון | הוריה של סגן שיר חג׳אג׳ הי באדיבות המשפחה

פרסום ראשון | הוריה של סגן שיר חג׳אג׳ הי"ד הגישו תלונה בגין התנהלות רשלנית מצידו של דיין

לפני כשנתיים וחצי הוגשו העררים של משפחת המחבל הרוצח מפיגוע הדריסה בארמון הנציב, כאשר הדיון האחרון בערר התקיים לפני כשנה וחצי.
למרות שהוראות הדין מחייבות לתת פס"ד בתוך תקופה של 30 ימים, הדיין אילן חלבגה טרם נתן פס"ד בעררים, כאשר בנתיים, כל הצווים שהוציא שר הפנים לדחיית הבקשות לאיחוד משפחות ושלילת מעמדם ותושבותם של משפחת המחבל ממשיכים להידחות והמשפחה ממשיכה ליהנות מכספי הביטוח הלאומי ומשאר פירותיה של מדינת ישראל.

לאור הסחבת המתמשכת, הוגש היום (שני) בשמם של הרצל ומירב חג'אג', הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד אשר נרצחה בפיגוע, באמצעות עו"ד יעקב כהן, תלונה לנציב התלונות על השופטים, השופט (בדימוס) אורי שהם, בגין התנהלותו הרשלנית והמנוגדת לחוק של הדיין אילן חלבגה.

יעקב כהן, עורך דינם של משפחת חג'אג': "למרות הוראות הדין, הדיין אילן חלבגה ממאן לתת פס"ד בעררים אשר הוגשו כבר לפני יותר משנתיים, תוך שהוא גורם עינוי דין ועוגמת נפש חסרת תקדים למשפחות הנרצחים בפיגוע ובמיוחד למרשיי.

לא ברור מדוע היום, כשנה וחצי לאחר הדיון האחרון בעררים וחרף פניות קודמות שלנו, טרם התקבל פס"ד, שכן, כל יום שעובר הוא כמו דקירה בלב למרשיי, הנדרשים להמתין זמן בלתי סביר להכרעה סביב משפחתו של רוצח בתם, וכל זאת בחרדה לאור אי הודאות והחשש שמא הדיין חלבגה לבסוף יקבל את העררים ומשפחתו של הרוצח תזכה להמשיך ליהנות מפירותיה של מדינת ישראל, זאת חרף שבביתם הייתה הסתה ברורה ופרועה לשנאת יהודים ואשר בערוגותיו צמח לו אותו מחבל".

הרצל חג'אג', אביה של שיר חג'אג': "לפני שלוש וחצי שנים נרצחה בתנו סגן שיר חגאג עם עוד שלושה קצינים בפיגוע בארמון הנציב 8.1.17. בשעה שחרב עלינו עולמנו אחת השעות הקשות ביותר למשפחה שכולה בבית משפחת המחבל ימח שמו ושם זכרו חילקו סוכריות יום למחרת השר דרעי הוציא צו גרוש ל-11 מבני המשפחה במשך שנתיים דיונים על כלום.

לפני שנה וחצי התקיים הדיון האחרון לפני הדיין חליבה לגבי ביטול שהייה של בני משפחת המחבל. תקשיבו טוב לא אזרחות, לא תושבות, אלה שהייה בישראל בעקבות בקשה לאיחוד משפחות והדיין חליבה שהיה חייב לתת פסק דין תוך חודש. עדין לא נתן החלטה שנה וחצי אחרי והמשפחה של המחבל עדיין בישראל נהנת ממנעמי ישראל.

והחמור מכל אי גירוש המשפחה מונע הרתעה אפקטיבית כנגד המחבל הבא. היום יודע כל מחבל שבא לרצוח יהודים שלא יקרה דבר למשפחתו מפני שבתי המשפט מעדיפים למרוח החלטות, והאירגונים הממומנים ע'י האיחוד האירופאי מגינים עליהם ע"י עורכי דין מהשורה הראשונה חינם אין כסף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]