הנשיא ריבלין: "חופש המחאה הוא ערך עליון" - 0404
הנשיא ריבלין: פלאש 90

הנשיא ריבלין: "חופש המחאה הוא ערך עליון"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מצטרף לקריאות אנשי השמאל שלא "לפגוע בחופש המחאה", וזאת על אף המשך התפשטות הקורונה והערכת גורמי המקצוע כי הפגנות המוניות הן קרקע פוריה להתפרצות הנגיף.

לדברי ריבלין: "אני רוצה לפנות לאזרחי ישראל ולכלל הציבור בישראל, על רקע המחאה ברחובות והפרסומים הנלווים אליה. חופש המחאה הוא ערך עליון בתרבות הדמוקרטית שלנו, אסור לפגוע בו. זהו אחד מערכי היסוד עליהם מושתתת המדינה היהודית והדמוקרטית שיקרה כל כך לכולנו.

לצדו של חופש המחאה – האיסור על כל סוג של אלימות. אלו המסיתים, אלו הקוראים לאלימות, אלו המרימים יד על המוחים, חייבים להיות מטופלים ע"י רשויות אכיפת החוק בכל חומרת הדין.

אין ולא תהיה שום סובלנות לאלימות ולהסתה. למפגינים אני פונה ואומר: אם בחרתם לצאת להפגנה, כל הפגנה, בשם כל רעיון – אני קורא לכם, אנא, הקפידו לעשות זאת תוך שמירת מרחק בטוח, שמירה על הסדר הציבורי תיאום עם משטרת ישראל, וכבוד לסמלי מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]