שר האוצר החליט לבטל קיזוז דמי האבטלה למשתתפים בהכשרות מקצועיות - 0404
שר האוצר החליט לבטל קיזוז דמי האבטלה למשתתפים בהכשרות מקצועיות משרד האוצר

שר האוצר החליט לבטל קיזוז דמי האבטלה למשתתפים בהכשרות מקצועיות

במטרה לעודד יציאתם של עובדים או מובטלים להכשרה מקצועית, או הסבה מקצועית ולסייע להם לשוב לשוק התעסוקה ולמסלול של צמיחה, החליט שר האוצר ישראל בסיכום עם ח"כ אתי עטיה, לבטל את ההפחתה בגובה 30% בדמי אבטלה למובטלים או לשוהים בחל״ת המשתתפים בהכשרה מקצועית, וזאת למשך תקופת הקורונה.

בנוסף, החליט השר כ"ץ, בטווח הזמן המיידי, לבחון מתן תמריץ מיוחד למעסיקים שיכשירו עובדים הנמצאים בחל״ת לתחומי פעילות מועדפים בעלי תרומה גבוהה לפריון ולצמיחת המשק. התיקון ישולב היום במסגרת הצעת חוק התוכנית לסיוע כלכלי לקורנה (רשת בטחון) שנידונה היום בועדת הכספים .

שר האוצר ישראל כ"ץ: "במסגרת רשת הביטחון הכלכלית להתמודדות עם הקורנה ולצד המרצת המשק, כפי שהבטחתי, אנו לא משאירים אף אחד מאחור. סיכמתי עם ח"כ אתי חוה עטיה כי תבוטל ההפחתה בגובה 30% למובטלים או לשוהים בחל״ת, המשתתפים בהכשרה מקצועית. בנוסף, אני בוחן מתן תמריץ מיוחד למעסיקים שיכשירו עובדים שנמצאים בחל״ת לתחומי פעילות מועדפים שיש להם תרומה גבוהה לפריון ולצמיחת המשק".

ח"כ אתי חוה עטיה: "בשורה טובה ומעודדת למאות אלפי מובטלים שמעתה יוכלו להשתתף בהכשרה מקצועית ולקבל דמי אבטלה מלאים. ההשלמה ל-100% דמי אבטלה מהווה גם תמריץ לעבור הסבה, או הכשרה מקצועית ותעניק למובטלים את הזכות למינימום מחייה בכבוד. תודה לשר האוצר ישראל כ"ץ שאימץ ואישר את היוזמה שהעלתי. השר כץ ביטל את העוול רב השנים, מגלה רגישות חברתית, איכפתיות ומטפל במשבר הכלכלי בצורה מעוררת התפעלות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]