פסיקה תקדימית של בית המשפט מאשרת לראשונה תפיסת כספי משכורות למחבלים - 0404
פסיקה תקדימית של בית המשפט מאשרת לראשונה תפיסת כספי משכורות למחבלים דוברות המשטרה

פסיקה תקדימית של בית המשפט מאשרת לראשונה תפיסת כספי משכורות למחבלים

ביהמ"ש המחוזי דחה אמש (ראשון) עתירה שהוגשה על ידי אביו של המחבל פכרי זהיר מנצור עומר, כנגד צו תפיסה בסכום של עשרות אלפי שקלים שקיבל האסיר הביטחוני מהרשות כ"משכורת" בגין מאסרו בכלא.

מנצור עומר, היה שותף בביצוע מעשי רצח, והסעת המחבל שביצע את הפיגוע בשוק בחדרה באוקטובר 2005, בו נרצחו 6 אזרחים ישראלים.

צו התפיסה שאיפשר את לקיחת הכספים, הוא חלק ממהלך תקדימי אותו יזם המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון להוצאת צווי תפיסה של שר הביטחון בגין משכורות המשולמות על ידי הרשות למחבלים ולמיופי כוחם.

מהלך זה, שנעשה בשיתוף אגף המודיעין בצה"ל, שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ויחידת החילוט במשרד המשפטים, הוביל עד כה לתפיסה ולחילוט של מאות אלפי שקלים, וכן להנחיית הגופים הפיננסיים לאתר כספים נוספים של אותם גורמים לצורך תפיסתם וחילוטם.

 

שר הביטחון, בני גנץ, שעד כה חתם על צווים המעכבים חילוט כספי מחבלים, התייחס לפסיקה. לדברי גנץ: "בכוונתי להוביל מהלכים שונים ומגוונים באמצעות המטה ללוחמה כלכלית בטרור למניעת העברת כספים למחבלים וארגוני טרור. הפסיקה תסייע לנו במלחמה נגד הטרור גם באמצעים כלכליים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]