הצעת החוק שעשויה למנוע ממנדלבליט לחמוק מעונש - 0404
הצעת החוק שעשויה למנוע ממנדלבליט לחמוק מעונש שמעון מלכה, דוברות הכנסת

הצעת החוק שעשויה למנוע ממנדלבליט לחמוק מעונש

חבר הכנסת שלמה קרעי הגיש הצעת חוק שתקבע כי כהונתם של בכירים ברשויות האכיפה, לא תימנה לעניין התיישנות בעבירות פליליות, על פי ההצעה, מי שעבד כבכיר ברשות אכיפה (משרד היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה, משטרת ישראל) ועבר עבירה פלילית, תקופת כהונתו ברשות האכיפה לא תימנה כחלק מתקופת ההתיישנות.

הסדר זה דומה למצב שבו חבר כנסת מקבל חסינות ותקופת החסינות לא נספרת לעניין התיישנות על עבירות.

לדברי קרעי: "לצערי הרב, במציאות של השנים האחרונות, נדמה כאילו לבכירי מערכת אכיפת החוק יש חסינות מובנית מפני כל דבר בעייתי, מוסרי או פלילי, שהם מבצעים או ביצעו בעבר. אסור להוסיף חטא על פשע, גם חסינות לא חוקית וגם מחיקת העבירה לחלוטין באמצעות התיישנות באותה התקופה עצמה.

מנדלבליט, שי ניצן, ליאת בן ארי, המפכ"ל לשעבר ואחרים, שלכאורה עברו על כללי האתיקה או על החוק בשורה של מקרים, עושים הכל כדי להגן איש על רעהו מפני בדיקה או חקירה בעניינם.

אין אדם שהוא מעל החוק, ואין מי שיכול לחמוק מזרועות החוק לעד. סוף האמת להתגלות וסוף הצדק להיעשות.

מי שינסה להפוך את תקופת כהונתו הציבורית ברשות אכיפה, למבצר ומגן מפני החוק, כדי שתחול התיישנות על מעשיו, יגלה שהחוק החדש שם סוף לשחיתות השלטונית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]