בדרכה להודו: משלחת ישראלית שתבצע ניסויים בטכנולוגיות לאבחון מהיר של נגיף הקורונה - 0404
צילום: משרד הביטחון

בדרכה להודו: משלחת ישראלית שתבצע ניסויים בטכנולוגיות לאבחון מהיר של נגיף הקורונה

משלחת המחקר הישראלית, בהובלת משרד החוץ ומפא"ת במשרד הביטחון, עושה כעת את דרכה מישראל להודו. המשלחת תעביר להודו סיוע בהתמודדות עם הקורונה ותבצע סדרת ניסויים בטכנולוגיות ישראליות לאבחון מהיר של נגיף הקורונה.

המשלחת הישראלית, המשותפת למשרדי הביטחון, החוץ והבריאות, המריאה היום בצהריים (ראשון) מנתב"ג, בשני מטוסים של חברת ישראייר, שזוהי טיסתה הראשונה להודו. המשלחת צפויה לנחות בדלהי שבהודו, מחר לפנות בוקר. המשלחת מונה כ-20 מומחים בתחומים שונים ממשרד הביטחון, צה"ל, משרד הבריאות והתעשיות השותפות לפיתוח הטכנולוגיות.

את המשלחת מובילה נספחות משרד הביטחון וצה"ל בהודו, יחד עם שגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא, שמלווה את החוקרים הישראלים. המשלחת תבצע בהודו את השלבים הסופיים במחקר של טכנולוגיות מתקדמות לאבחון מהיר, בתוך דקות, של נגיף הקורונה.  

שיתוף הפעולה הייחודי בין ישראל להודו יאפשר למשלחת לאסוף עשרות אלפי דגימות בתוך עשרה ימים בלבד ולהעבירן לפיענוח במערכות מחשב מבוססות בינה מלאכותית. דיגום מאסיבי זה יאפשר לקצר תהליכים ולקדם את אישור הטכנולוגיות. הפעילות המשותפת קיבלה מראש את כלל האישורים הנדרשים בהודו ובישראל. 

על שני המטוסים להודו הועמסו, ביוזמת משרד החוץ, גם טכנולוגיות ישראליות פורצות דרך למאבק בקורונה ומכונות הנשמה המיוצאות להודו באישור חריג.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]