בידוד מקוצר וחיוב בבדיקה: מתווה צוותי משרד התחבורה לפתיחת השמיים - 0404
בידוד מקוצר וחיוב בבדיקה: מתווה צוותי משרד התחבורה לפתיחת השמיים 0404

בידוד מקוצר וחיוב בבדיקה: מתווה צוותי משרד התחבורה לפתיחת השמיים

שרת התחבורה מירי רגב מקדמת את המתווה לפתיחת השמיים באמצעות צוותי העבודה של משרדי הבריאות והתחבורה, שבימים אלו בונים יחד את הנוסחה שתאפשר חזרה לשגרת תעופה בצל הקורונה. למשרד הבריאות הוצגה היום (ראשון) התוכנית למתווה בידוד מקוצר של 5 ימים לנוחתים בישראל וחיוב בבדיקת קורונה לפני הטיסה לנוסעים שיגיעו ממדינות "אדומות".

משרד התחבורה כבר מכין את תוכנית ההפעלה שתאפשר תעופה ישראלית בצל הקורונה. בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב נפגשו בימים האחרונים גורמי משרד התחבורה עם צמרת משרד הבריאות, כדי להציג את המתווה להפעלת הטיסות. על פי המתווה יחולקו הנוסעים למדינות "ירוקות" ו"אדומות", כאשר נוסעים ממדינות "ירוקות" שהוגדרו עם תחלואה נמוכה יחוייבו ב-5 ימי בידוד בלבד עם נחיתתם, ונוסעים ממדינות "אדומות" יחוייבו בנוסף גם בביצוע בדיקת קורונה מקדימה טרם הטיסה.

בסביבת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הדגישו כי המתווה יוצג לאישור ראש הממשלה לאחר אישורו ותיאומו מול שר הבריאות יולי אדלשטיין באמצעות עבודת המטה הנערכת בין מנכל"י התחבורה והבריאות, המועצה לביטחון לאומי ורשות התעופה האזרחית. ״הכוונה היא להכין את כל הרקע הנדרש על מנת למממש את הסיכום בין ראש הממשלה לשרה רגב, והכל בכפוף לנתוני התחלואה".

במשרד הבריאות בוחנים כעת את התוכנית שהוגשה לאישור וצפויים להעביר בקרוב את ההתייחסות המקצועית על מנת לגבש את המתווה הסופי להפעלת מערך הטיסות בצל הקורונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]