מקורבי נתניהו: "מנדלבליט איבד כל רסן, החליט להפיל את רה"מ בכל מחיר" - 0404
מקורבי נתניהו: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מקורבי נתניהו: "מנדלבליט איבד כל רסן, החליט להפיל את רה"מ בכל מחיר"

מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבו בביקורת חריפה היום (ראשון) על הודעת היועמ"ש אביחי מנדלבליט לבג"ץ. מהמקורבים נמסר: "תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג״צ היא עוד הוכחה לרדיפה ולתפירת התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו.

הניסיון של היועץ המשפטי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בנימוק מופרך חושפת את כוונתו האמיתית והלא מוסתרת- לפעול להחלפתו של ראש הממשלה.

לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות.

בכל פעם שחשש שהחלטה קודמת שלו תפגע בסיכוייו להרשיע בתיק הוא הפך את החלטתו ב 180 מעלות. כך לדוגמה, בשנת 2018 קבע מנדלבליט שחוק המתנות לא חל על תמיכתו של ספנסר במימון ההגנה המשפטית- וכעת, כשהוא חש שהחלטה זו תפגע ביכולתו להרשיע- הוא הופך אותה.

מנדלבליט היה גם האיש ששלח את ראש הממשלה לועדת ההיתרים כדי לאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות- רק כדי לשלול ממנו את המימון כשהועדה אישרה שראש הממשלה יכול לקבל אותו.

כל פעולות היועץ מלמדות שמטרתו למנוע מראש הממשלה לקבל משפט צדק.

היועץ מנע מראש הממשלה את מימון הגנתו המשפטית, הוא מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג״צ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות ״מסמך ניגוד העניינים״ שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו״לשתק״ אותו, וכעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו.

היועמ״ש איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]l.com