ח"כ מארק בהצעת חוק: "לבטל את לשכת עורכי הדין" - 0404
ח עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ מארק בהצעת חוק: "לבטל את לשכת עורכי הדין"

חברת הוועדה למינוי שופטים, חברת הכנסת אסנת מארק, הניחה היום (ראשון) על שולחן הכנסת הצעת חוק לביטול לשכת עורכי הדין בישראל.

ח"כ מארק: "הגשתי הבוקר הצעה לביטול לשכת עורכי הדין. לשכת עורכי הדין הוא גוף חסר תקדים בארץ ובעולם מבחינת מידת האוטונומיה שלו ומבחינת היקף המונופול שיש לו על השירותים המשפטיים בישראל.

הלשכה, אשר הוקמה בשנת 1961 הפכה במרוצת השנים לגוף מונופוליסטי, דורסני ומסואב אשר מחזיק בידיו סמכויות רבות המשפיעות על קהילת עורכי הדין בישראל ועל הציבור הכללי.

ההתנהלות של לשכת עורכי הדין הביאה בשנים האחרונות לחשיפת סיפורים בעייתיים מאוד. החל מהתנכלות הלשכה כלפי ציבור המתמחים וכלה בפרשת המינויים תמורת מין של ראש הלכה לשעבר אפי נווה.

אין לי ספק שהתנהלות זו נובעת משכרון כוח חסר תקדים ובלתי מרוסן שניתן ללשכה ע"פ חוק ועל כן הגשתי הצעת חוק לביטול הלשכה.

ע"פ הצעת החוק, סמכויות הלשכה יועברו למועצה מסדרת שתהיה מורכבת מאנשי מקצוע שימונו ע"י השרים הרלוונטיים באישור וועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת. החל ממערך הסמכת המתמחים, רישום עורכי הדין בישראל וכלה בטיפול באתיקה המקצועית.

כמו כן, נציגותם של אנשי לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים תבוטל. המצב לפיו עורכי דין בוחרים את השופטים שידונו למחרת בתיקים שלהם מייצר ניגוד עניינים מובנה שמוליד התנהלות בלתי תקינה עד כדי שחיתות של ממש.

עניינם של עורכי הדין בישראל יעבור לפיקוח ממשלתי בדומה לרואי החשבון, הקבלנים, המתווכים והרופאים. לשכת עורכי הדין תוכל להמשיך לפעול כאיגוד וולונטרי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]