מסמך יועמ״שית במשטרה מוכיח: המשטרה מאפשרת הפגנה ליד בית רה״מ בקיסריה בניגוד להנחיות - 0404
מסמך יועמ״שית במשטרה מוכיח: המשטרה מאפשרת הפגנה ליד בית רה״מ בקיסריה בניגוד להנחיות 0404

מסמך יועמ״שית במשטרה מוכיח: המשטרה מאפשרת הפגנה ליד בית רה״מ בקיסריה בניגוד להנחיות

התנהלות שמעלה שאלות. משטרת ישראל, שאוסרת מחאות ליד ביתו של היועמ״ש אביחי מנדלבליט וליד בתי שופטים בטענה שאין אישור להפגין בצמידות לבית של נבחר ציבור או אדם הפועל בשירות הציבורי, מאפשרת מחאת שמאל ליד בית ראש הממשלה בקיסריה, במרחק של כ-50 מטר בלבד.

כזכור, משטרת ישראל טענה שהמחאות ליד מעון ראש הממשלה בירושלים מותרות, שכן לא מדובר בביתו הפרטי.

מתשובה ששלחה רק לפני 10 ימים עו״ד אביטל ישכר-צדוק, המשמשת עוזר יועמ״ש מחוז ירושלים במשטרה, לתושבי רחביה שפנו בדרישה שהמשטרה תעצור את ההפגנות הפוגעות באיכות חיי תושבי השכונה ומפריעות להם, עולה כי אין דין מעון ראש הממשלה לביתו הפרטי בקיסריה ושם – ובקיסריה, על פי ההנחיות, אסור להפגין בקרבת הבית.

עו״ד ישכר-צדוק כתבה לעו״ד שייצג את התושבים: ״איננו מוצאים מקום להשוואה אותה ערכת בין המחאות כנגד היועמ״ש לממשלה, אשר הורחקו מביתו הפרטי בתוך שכונת מגורים, ובין מחאות המתקיימות מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה״.

בתשובתה, אישרה למעשה משטרת ישראל כי ליד מעון ראש הממשלה בירושלים, שלא שייך לו באופן פרטי, המחאה אפשרית ואילו ליד ביתו הפרטי – הדבר אסור, בדיוק כפי שנאסר להפגין בתוך שכונת מגורים, ליד בית היועמ״ש אביחי מנדלבליט.

כזכור, ההפגנות בקרבת מנדלבליט הורחקו לכיכר גורן בפתח תקווה, מרחק דיי רב מביתו.

לחדשות 0404 נודע כי בתחילה התכוונה המשטרה לאפשר הפגנת השמאל בקיסריה באזור המוזיאון – במרחק מבית משפחת נתניהו בקיסריה, אך משום מה אפשרה להם להפגין במרחק קטן, המפריע לתושבי השכונה ומנוגד להנחיות שאותן מפעילה המשטרה במקרים אחרים.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com