אתר ההטבות לחיילי המילואים 'בהצדעה' חוסך דווקא בשירות לחיילי המילואים בצה"ל - 0404
אתר ההטבות לחיילי המילואים 'בהצדעה' חוסך דווקא בשירות לחיילי המילואים בצה תומר יעקובסון

אתר ההטבות לחיילי המילואים 'בהצדעה' חוסך דווקא בשירות לחיילי המילואים בצה"ל

חיילי המילואים של מדינת ישראל עושים לילות כימים בהגנה על מדינת ישראל ובתקופה זו של משבר נגיף הקורונה, המילואימניקים נמצאים בחזית המערכה באמצעות חיילי גדודי המילואים בפיקוד העורף. אבל את אתר ההטבות 'בהצדעה', אשר מיועד לחיילי המילואים בחסות משרד הביטחון זה פחות מעניין והחליטו לחסוך באתר על חשבון השירות לחיילי המילואים.


אתר ההטבות 'בהצדעה' הפסיק להפעיל שירות מענה הטלפוני באופן גורף לכלל פניות הלקוחות. כתוצאה מכך חיילי מילואים אשר פונים לשירות לקוחות הטלפוני באתר, נענים על ידי תקליט המציין: "שהשירות הטלפוני הופסק".

במקביל לכך פניות רבות דרך האתר בדף 'הצור קשר' לא מקבלות מענה, על אף הפניות.

באתר ב'הצדעה' לא מצויין כלל הסבר על דרכי יצירת קשר ללקוחות המילואימניקים וזאת לאחר שהאתר הפסיק את המענה הטלפוני באופן חד צדדי, נראה שחיילי המילואים באתר הם קהל לקוחות שבוי בידי ספק חיצוני שמפעיל משרד הביטחון.

פנינו למשרד הביטחון וביקשנו לדעת מדוע אין מענה טלפוני לחיילי המילואים מהאתר, מדוע אין מענה לפניות כתובות בדף הצור קשר באתר ומדוע אין באתר פרטים ליצירת קשר עם מממונה על פניות  ותלונות הציבור.

במשרד הביטחון בחרו שלא להתייחס לשאלות והתייחסו לשאלת המענה הטלפוני בלבד: "בשל נגיף הקורונה וסכנת ההדבקה הכרוכה בישיבת מספר נציגים בחדר אחד, המוקד הטלפוני של אתר בהצדעה עובד במתכונת חירום ומספק שירות תדיר באמצעות פניות בעמוד "צור קשר". 

בדף הפייסבוק של מועדון בהצדעה ובאמצעות המייל. נציגי האתר מתייחסים לכל פניה בכובד ראש ועושים הכל על מנת לתת מענה איכותי, מקצועי ושירותי, לשביעות רצון חברי המועדון".

מתגובת משרד הביטחון ניתן להבין שדווקא הם לא בקיאים בהנחיות וההגבלות בנושא נגיף הקורונה, שכן ההגבלות על צמצום מענה טלפוני במוקדי שירות לקוחות הסתיימו ב1 במאי.

במועצה הישראלית לצרכנות חידדו את נושא מתן המענה והשירות הטלפוני לכלל הצרכנים במדינת ישראל וציינו כי עסקים רבים מצאו פתרונות טכנולוגים במשבר נגיף הקורונה על מנת להמשיך ולספק לצרכנים שלהם שירות הולם.
לא מדובר בסופו של דבר באתר ככל האתרים, אלא באתר המופעל בידי זכיין שנועד לתת הטבות לחיילי מילואים.

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "חבל שמועדון שכל מטרתו הנו עידוד ותמיכה בחיילי המילואים מטעה, לכאורה  את קהל היעד שלו ולא עומד מאחורי הפרסומים והמוצרים המוצגים". (בתמונה: עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]