מתקרבים לבחירות? ח״כים חרדים זועמים על גנץ וקראו לעברו: ״לא תהיה כאן ראש ממשלה״ - 0404
מתקרבים לבחירות? ח״כים חרדים זועמים על גנץ וקראו לעברו: ״לא תהיה כאן ראש ממשלה״ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מתקרבים לבחירות? ח״כים חרדים זועמים על גנץ וקראו לעברו: ״לא תהיה כאן ראש ממשלה״

ח"כים חרדים הביעו את זעמם היום (רביעי) עקב תמיכתה של סיעת כחול לבן בהצעת החוק נגד טיפולי המרה, אשר הוגשה ע"י יו"ר מפלגת מרצ ח"כ ניצן הורוביץ. בתום אישור ההצעה בקריאה טרומית, חברי הכנסת צעקו לעבר יו"ר המפלגה בני גנץ אשר הפר את המשמעת הקואליציונית: "לא תהיה כאן ראש ממשלה".

כאות מחאה, מפלגת ש"ס הודיעה כי לא תשתתף בהצבעות במליאה עד להודעה חדשה. ביהדות התורה הגיבו: "החוק שעבר פוגע בקדושת המשפחה ומהווה הפרה בוטה של ההסכם הקואליציוני. תמיכת חברי כחול לבן בחוק פגעה באמון שנתנה יהדות התורה לכחול לבן. אנחנו עוצרים מרגע זה כל שיתוף פעולה עם כחול לבן, וקוראים לראשי הציבור וראשי הרשויות החרדיות להימנע גם הם משיתופי פעולה והזמנות של נציגי כחול לבן לסיורי ראווה".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הוסיף: "לא נשתף פעולה עם כחול לבן. אבל גם שלטון הליכוד שווה לכפרות, איפה היה רה"מ נתניהו? למה אמיר אוחנה הצביע בעד? שוקלים את צעדינו".

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן: "ההתנהלות הקלוקלת של כחול לבן בניגוד למשמעת הקואליציונית היא קריאת תיגר על השותפות הפוליטית איתם בצורה הזו. על הליכוד להחליט אם הוא יודע לנהל קואליציה או שהוא מאבד עצמו פוליטית".

יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר: "היה מצופה ממפלגה שהתיימרה להיות מפלגת שלטון שתפעל באחריות ולא על פי גחמות ונקמות, בוודאי שלא בנושאים שנוגעים בציפור הנפש של היהדות, זו פגיעה במחויבות ההדדית של הקואליציה על כל המשתמע. לא יכול להיות שהיהדות תשמש בת ערובה במאבקים ובנקמות ההדדיות של כחול לבן והליכוד".

סגן שר החינוך מאיר פרוש: "אם הליכוד לא מסוגל לגייס רוב שיתנגד לנושא כה עקרוני לציבור החרדי הוא מאבד את עצמו לדעת". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]