אושר בטרומית: גוף ציבורי יאפשר לכל אדם לפנות אליו באמצעי קשר שאינם דיגיטליים - 0404
אושר בטרומית: גוף ציבורי יאפשר לכל אדם לפנות אליו באמצעי קשר שאינם דיגיטליים עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושר בטרומית: גוף ציבורי יאפשר לכל אדם לפנות אליו באמצעי קשר שאינם דיגיטליים

מליאת הכנסת אישרה הבוקר (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים (תיקון – פנייה באמצעי קשר לא דיגיטליים), התש"ף-2020. 25 ח"כים תמכו בהצעה (ללא מתנגדים) וההצעה תועבר לוועדת המדע והטכנולוגיה.

הוצע לקבוע כי גוף ציבורי כהגדרתו בחוק המוצע לתיקון, יאפשר לכל אדם לפנות אליו באמצעי קשר שאינם דיגיטליים, לצד אמצעי קשר דיגיטליים המוגדרים בחוק. כן מוצע לקבוע כי התיקון כאמור יחול מיום כ"ג בתמוז, התשע"ט (26 ביולי 2019).

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים, התשע"ח–2018 (להלן – החוק) נחקק כדי להיטיב עם האזרחים שפונים לגופים ציבוריים לקבלת שירות, באופן שישקף את ההתקדמות הטכנולוגית.החוק מהווה בשורה גדולה לאזרחים, מיישר קו עם הפרקטיקה הנוהגת והקידמה, מלבד היותו חוק סביבתי ראשון במעלה.

כוונת המחוקק בחקיקת החוק הייתה להוסיף על אמצעי הקשר הקיימים בפנייה לגוף ציבורי ולא לגרוע מהם. עם זאת, בעקבות פניות שקיבלו יוזמי הצעת החוק, התברר כי ישנם גופים ציבוריים שהפסיקו את האפשרות לפנות אליהם באמצעות הפקס, והפנייה אליהם היא באמצעות אמצעי קשר דיגיטליים. החלטתם של אותם גופים ציבוריים לא הביאה בחשבון כי יש ציבורים שאמצעי הקשר הנוח או הזמין להם אינו בהכרח אמצעי קשר דיגיטלי; למשל, אנשים עם מוגבלות, אזרחים ותיקים, עולים חדשים, אנשים שמתוך בחירה אינם מחוברים לרשת האינטרנט, ועוד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]