תעודות הערכה לצוות המסוק שהתלקח: פעלו בתנאים קשים ובצורה ראויה לציון והצילו חיי לוחמים - 0404
תעודות הערכה לצוות המסוק שהתלקח: פעלו בתנאים קשים ובצורה ראויה לציון והצילו חיי לוחמים דובר צה"ל

תעודות הערכה לצוות המסוק שהתלקח: פעלו בתנאים קשים ובצורה ראויה לציון והצילו חיי לוחמים

הבוקר (שלישי), העניק מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין תעודת ״רישום לזכות״ לצוות מסוק ה״יסעור״, על פועלם באירוע בו התלקח המסוק עקב תקלה בתאריך 26 בנובמבר 2019 במהלך טיסת אימון. קברניט המסוק, סרן א׳, טייס המשנה, רב-סרן ו׳ והמכונאי המוטס, רב-סמל בכיר י׳, צוינו לשבח על תפקודם באירוע.

״רישום לזכות״ הינו אות הערכה מטעם מפקד חיל-אוויר המוענק לאיש צוות אוויר בעקבות ביצוע יוצא דופן של פעולת טיסה החורגת מרמת הציפיות ודרישות התפקיד. צוות המסוק זכה לאות על תפקוד והצלחה באירוע חירום בתכליתיות ובמיומנות, בקור רוח ובחדות, תוך הפגנת רעות ועבודת צוות באוויר ובקרקע, הנחתת המסוק בזמן קצר, וחילוץ הצוות והלוחמים בשלום. תפעול התקלה החריגה בתנאי אי-וודאות, בחושך, עם לוחמים בבטן המסוק, בוצע בצורה ראויה לציון והוביל להצלת חיים.

מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין: ״היכולת שלנו בחיל להצליח תלויה במיומנות ובמקצוענות של ממלאי התפקיד השונים. במקרה הזה גיליתם מיומנות גבוהה שהובילה לזה שהמסוק נחת על הקרקע, הלוחמים ואתם הצלחתם להתפנות. לצערנו המסוק נמחה, אך זה כאין וכאפס להצלת חיי אדם ולכן, הערכה רבה אליכם. למדנו רבות מהאירוע, הן בהיבטים הטכניים והן בהיבטי תפעול חירום. אני חושב שהחוויה שחוויתם תלווה אתכם לכל החיים, אבל היא גם הפכה אתכם לאנשים בעלי תחושת מסוגלות משמעותית. יישר כוח״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com