ההקלטה נחשפת: עיתונאי ״הארץ״ מציע לאיש עסקים להמציא תצהיר על דן גרטלר ומוסיף: ״תביא את הראש של ליברמן״ | האזינו - 0404

ההקלטה נחשפת: עיתונאי ״הארץ״ מציע לאיש עסקים להמציא תצהיר על דן גרטלר ומוסיף: ״תביא את הראש של ליברמן״ | האזינו

חשיפת חדשות 0404: במסגרת תביעה בגובה של 8 מיליון ש״ח שהגיש איש העסקים דן גרטלר נגד עיתון ״הארץ״, תוצג הקלטה שבה נשמע העיתונאי חיים לוינסון מציע לו להמציא תצהיר ולחתום עליו.

בתביעה נטען כי לוינסון ועיתונאי נוסף איימו על איש עסקים כדי שיפיל את גרטלר, בתמורה לכך שלא יפרסמו תחקיר אודותיו.

התביעה הוגשה בגין תחקיר שפורסם ולפיו מקורבי גרטלר הפקידו מזוודות עם כסף מזומן בבנק בקונגו באפריקה כדי לחמוק מסנקציות שהוטלו עליו ע״י נשרד האוצר בארה״ב. ע״פ התביעה – מדובר בתחקיר שקרי ושבו הופעלו מניפולציות, כמו ההקלטה, כדי לבשל ראיות.

צחי, איש העסקים הנשמע בהקלטה, שואל את לוינסון – האם הוא רוצה שימסור תצהיר שמדובר בדן מאחר ו״זה לא דן״? בתשובה – עונה לו לוינסון – ״תמציא״.

עוד בשיחה בין השניים, נושא אביגדור ליברמן. לוינסון רוצה גם את הראש של ליברמן ודוחק בצחי להביא ראיות בעניינים הכספיים לכאורה של יו״ר ישראל ביתנו וכך, ישחרר אותו ולא יעסוק בו.

השיחה בין העיתונאי חיים לוינסון ואיש העסקים צחי:

צחי: ״מה אתם רוצים מדן״?

חיים לוינסון: ״צחי, אני יגיד לך בדיוק מה אני רוצה״..

צחי: ״מה אתה רוצה, שאני אגיד דן וזה לא דן״?

חיים לוינסון: ״אני רוצה שאתה תביא תצהיר… מבחינתי, אתה יודע מה… תמציא, סבבה, תמציא זה דן. תצהיר. תחתום על תצהיר. זה כסף שאתה קיבלת מגרשון, עזוב, ישבנו איתך והסברנו לך את זה״…

בשיחה עוד אומר לוינסון לצחי וחושף שהם מתכננים כתבה על כספים שקשורים לכאורה בליברמן:

חיים לוינסון: ״אתה יודע את זה כי זה… צחי, דבר איתי דוגרי. עזוב אותי מכל החרטוטים ומכל הניירות והערימות שאתה הבאת פה. תביא את הראש של ליברמן ונראה לי שמבחינתנו אתה תהיה כבר משוחרר. סוף סוף יש פה הזדמנות, יש פה את האנשים שלו, יש את הכסף שלו. אני נראה לי שאתה יודע יותר מאשר אתה הבאת פה. אומר לך דוגרי – נראה לי אתה מחרטט אותי.. זה מאוד נחמד (מילה לא ברורה) של חברות, אבל זה לא מספיק. אני צריך לדעת על הכסף של איווט ואני צריך שתגיד לי שזה כסף של ליברמן ואז יהיה אפשר אולי להתחיל לזוז פה ואשחרר אותך מכל העברות כספים שלך״.

צחי עונה ללוינסון: ״בואיינה, אתה מצחיק אותי״.

חיים לוינסון מסר בתגובה לחדשות 0404: ״אינני מתייחס לעניינים העומדים ותלויים בבית המשפט״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]