תושבי בניין סמוך למעון רה"מ מתכוונים לעזוב את דירותיהם - הוגשה עתירה לבג"ץ נגד השלכות ההפגנות האנרכיסטיות - 0404
תושבי בניין סמוך למעון רה רשת חברתית

תושבי בניין סמוך למעון רה"מ מתכוונים לעזוב את דירותיהם – הוגשה עתירה לבג"ץ נגד השלכות ההפגנות האנרכיסטיות

61 תושבי השכונות רחביה וטלביה בירושלים, הגרים בסמוך למעון ראש הממשלה, הגישו היום (שלישי) באמצעות עו"ד אוריאל ניזרי, עתירה בהולה לבג"ץ נגד משטרת ישראל – מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד; בבקשה לצמצם ו/או להגביל את פעולות המחאה האנרכיסטית המתקיימת בשכונותיהם.

חלק מהדיירים הודיעו כי הם מוכנים בשלב זה לעזוב את מקום מגוריהם; זאת לאחר שבימים האחרונים פעילים קיצוניים המוחים באיזור גורמים נזק לרכוש ציבורי, מפריעים את מנוחת השכנים, מרססים כתובות על מדרכות ועל הכביש, וחוסמים פעמים רבות את הציר. כמו כן, רבים מהם נמצאים במקום ללא מסכות ובקרבה אסורה.

בעתירתם נכתב: "העותרים סבורים, כי יש להעתיק ו/או להגביל את מיקום ההפגנות, להגביל ההפגנות בזמן ולהגביל בדרך ביצוע ההפגנות, באופן כזה אשר יהיה הולם את הנסיבות. תוך שהעותרים משאירים לשיקול דעתו של בית המשפט הנכבד, את ההגדרות ו/או ההגבלות המתאימות לכך והמדויקות, לאופן ביצוע המחאה, לאור מצוקת העתורים, לצד האיזון עם הזכות להפגין.

בית המשפט הנכבד, מתבקש בזאת, ליתן כל סעד לשם עשיית צדק עם העותרים ולשם השבת שגרת
חייהם, אשר נפגעה באופן קיצוני בעת האחרונה לאור המחאה נשוא העתירה וכאמור".

תושבי בניין ברחוב בלפור מסרו: "בנוסף ל-61 החתומים ישנם עוד רבים. הטיעון העיקרי שלנו הוא לא נגד הזכות להפגין, מותר להם להפגין. אבל קודם כל – חלק גדול מההפגנות אינן עם רישיון. הפגנה זה פעם בשבוע, פעמיים, והם כאן 24/7 מעבר לשעה 23:00. איפה המשטרה? לא אוכפים שום דבר, מותר להם להרעיש פה עד 1 בלילה או ב-6 בבוקר. חיי התושבים אינם חיים.

גם כשיש להם רישיון, ההפגנה לא בהתאם לרישיון. וגם כשאין אישור – אז הם ממררים לנו את החיים. כנראה שהם גם עושים לנו את זה בכוונה, הם יודעים שאם הדיירים יתלוננו על משפחת נתניהו זה יעזור להם. כך הם רוצים להשפיע על הדיירים כדי שהכל יעבור על ראש הממשלה. 

יש להם כל מיני שיטות. אנחנו מתלוננים בעיקר על כל החריגות. הכי חשוב זה כשכיוצאים מהבניינים שלנו, יש לנו מדרכה שהם יושבים עליה, וראש העיר משה ליאון לא מפנה אותם ממנה. יש לנו המון סרטונים שהם חוסמים לנו את המדרכה, אין לנו מעבר יום-יומי. זה מפגע תברואתי, הם עושים את צרכיהם על המדרכה הזאת, הם הריי גרים שם! יש חוק עזר עירוני שלא מאפשר להם לישון שם, אבל אדון ראש העיר מאפשר את זה.

הפיקוח העירוני פינה אותם לכמה שעות, ומאז לא ראינו יותר את העירייה, לא עונים לנו בכלל. אין פה בטיחות, אין הבראה, אין תברואה או תנאים ללכת אפילו לסופר, על זה אנחנו מדברים! חיי התושבים אינם חיים – אין לנו שקט ושלווה, ואין לנו חיים גם מחוץ לבית, אפילו לא ללכת על המדרכות. חלק מתושבי הבניין הודיעו שהם מתכוונים לעזוב את דירותיהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]