הלינץ' בשומרון: ימ"ר ש"י עצר את הפצועים היהודים - 0404
הלינץ' בשומרון: ימ דוברות המשטרה

הלינץ' בשומרון: ימ"ר ש"י עצר את הפצועים היהודים

מאות ערבים תקפו לפני כשבועיים קבוצה של חקלאיים יהודים בקרקע יהודית, בסמוך ליישוב מעלה שומרון. במהלך התקיפה שכללה השלכת אבנים ומכות – נפגעו ארבעה מתוך החקלאים. כוחות מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים מאיר בכפר סבא.

קבוצת החקלאים הצליחה להינצל מהלינץ' לאחר שמספר בוגרי צבא ביצעו ירי הגנתי מנשקם האישי, ובכך הצילו את חייהם של חברי הקבוצה. אתמול (שני), כשבועיים לאחר האירוע, עצרו שוטרים מימ"ר ש"י את בוגרי הצבא שנפגעו בלינץ', בחשד כי מהירי ההגנתי נפגעו שניים מהתוקפים הערבים.

בשעות שלאחר האירוע כבר נחקרו כלל החקלאיים היהודים במשטרה ומסרו את גירסתם לאירוע, ולאחר חקירתם שוחררו. היום האריך ביהמ"ש השלום בפ"ת את מעצרים של שניים מהחקלאיים ביומיים ושל חקלאי נוסף בחמישה ימים.

בדיון בביהמ"ש פנתה אמו של אחד העצורים לשופטת: "אני מרגישה זכות להיות כאן ולשבת ליד דניאל ולא שמשטרת ישראל תבוא לנחם אותי. כאשר המתלונן לא נחקר אפילו, אני כאן בזכות. אני רוצה להודות למשפחה שהצילה את הילד שלי ושבזכותה הילד שלי חי. בתור אמא אין לי אלא להודות שדניאל הצליח להימלא יחד עם הנערים שהיו שם, ופתאום הגיעה לי הידיעה ואני מברכת שאני לא יושבת שבעה, ואני יושבת לידו ויש לי ילד בחיים, האם צריך מקה של מוות ושאני אהיה עוד אחת מהרשימה?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]