ח״כ השכל מונתה ליו״ר וועדת המשנה ליחסי-חוץ והסברה בוועדת חו״ב - 0404
ח״כ השכל מונתה ליו״ר וועדת המשנה ליחסי-חוץ והסברה בוועדת חו״ב דוברות ח"כ השכל

ח״כ השכל מונתה ליו״ר וועדת המשנה ליחסי-חוץ והסברה בוועדת חו״ב

סגנית יו״ר הכנסת, ח״כ שרן השכל, מונתה היום (שלישי) ליו״ר וועדת המשנה ליחסי-חוץ והסברה בוועדת חוץ ובטחון. וועדת המשנה ליחסי החוץ אמונה על הפיקוח הפרלמנטרי של משרד החוץ ומקיימת דיונים שוטפים במדיניות החוץ של ישראל, מארחת וועדות חוץ ממדינות שונות, יוצאת למשלחות פרלמנטריות ייצוגיות ודנה בנושאים בוערים על סדר היום הבין לאומי.

להשכל נסיון רב בזירה הבין לאומית. היא מכהנת כחברה בועדה מיום היבחרה לכנסת, ייצגה את הכנסת וישראל בפורומים בין לאומיים, יצאה למשלחות בקמפוסים בארצות הברית ואירופה כחלק מהמאבק בארגוני החרם, מכהנת כיו״ר השדולה לחיזוק יחסי הכנסת עם הקהילות הנוצריות. כבר 4 שנים שחברת הכנסת השכל מייצגת את מדינת ישראל והאינטרס הלאומי בתקשורת הזרה ולעיתים העויינת.

חברת הכנסת השכל בנתה קשרים אישיים וגשרים עם מנהיגים צעירים רבים, חברי פרלמנט וקונגרס, קהילות יהודיות ונוצריות ברחבי העולם, וארגונים תומכי ישראל. ח״כ השכל: ״אני לוקחת את המשימה הזו בהמון גאווה כדי להוביל קו הגנה ברור על המדינה יהודית היחידה בעולם והמדינה דמוקרטית היחידה במזרח התיכון מול קהילה בין לאומית עויינת ומוטה. כמו כן, אוביל קו מאבק ברור נגד אוייבנו בזירה הבין לאומית, אנטישמיות בקרב קהילות יהודיות מכל העולם, נגד ארגוני החרם והפצת מידע שיקרי על מדינת ישראל במוסדות הבין לאומיים.

בימים בהם אנו מתמודדים עם מגיפה עולמית ברחבי העולם, ישראל היא מדינה מרכזית בשיתוף הפעולה הבין לאומי בתחום מידע, ציוד, טכנולוגיה, רפואה וכלכלה. לצערי ככל שהשבר מחריף יותר כך מחריף קמפיין אנטישמי והפניית אצבע מאשימה כלפיי קהילות יהודיות מסביב לעולם. זאת לצד התמודדות מול זירה בין לאומית מאתגרת באזור המזרח התיכון, ואתגרים קשים העומדים בפנינו בקהילה הבין לאומית בשגרה.

אדאג לעמיד גם את הנושאים האלו בסדר העדיפויות ולא להזניח אותם לאור ההתמודדות מול המשבר הבריאותי והכלכלי. אני רואה בתפקיד זה הזדמנות לתרום לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם ולהעצמת יכולת עמידתנו מול לחצים בינלאומיים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]