החלטת כץ: נושא המוגנות לעובדים סוציאליים יתוקצב ב-70 מיליון ש"ח - 0404
החלטת כץ: נושא המוגנות לעובדים סוציאליים יתוקצב ב-70 מיליון ש אולייביה פיטוסי, פלאש 90

החלטת כץ: נושא המוגנות לעובדים סוציאליים יתוקצב ב-70 מיליון ש"ח

במסגרת המשא ומתן המתנהל בשבועות האחרונים בין נציגות העובדים הסוציאליים לנציגות משרד האוצר, מהאוצר נמסר כי גובשו פרטי הסכם רבים העונים על מרבית מדרישות הנציגות: "במסגרת זו סוכם כי העובדים הסוציאליים יגדילו את שכרם באלפי שקלים בשנה הקרובה ובשנה הבאה.

יחד עם זאת – בחרה נציגות העובדים לדחות את פרטי ההסכם בשל רצונה לנהל משא ומתן על הסכם שכר קבוע, דבר שאינו אפשרי בתקופה בה טרם אושר תקציב מדינה בממשלה ובכנסת".

אף על פי כן ומתוך מחוייבות לערוב לבטחונם האישי של העובדים הסוצייאליים והערכה גדולה למסירותם ועזרתם לציבורים נרחבים, החליט היום (שלישי) שר האוצר, ישראל כ"ץ, לתקצב באופן מיידי את נושא המוגנות לעובדים הסוציאליים. התקציב לתכנית המוגנות יהיה כפי שסוכם במסגרת המשא ומתן בין משרד האוצר לעובדים הסוציאליים.

תכנית המוגנות תצא לדרך באופן מיידי וללא תלות בהמשך המשא ומתן מול העובדים הסוציאליים. במסגרת התכנית יינתן מענה עד לסוף שנת 2021, כאשר סך התקציב לנושא המוגנות לשנה זו יעמוד על 70 מיליון שקלים.

שר האוצר ישראל כ"ץ: "אני מלא הערכה למסירותם של העובדים הסוצילאים ולתרומתם ועזרתם לציבורים נרחבים. התחייבתי להקשיב ולהביא לפתרון הסוגיות שעל הפרק, כפי שעשיתי אמש עם יו"ר ארגון האחים והאחיות. אני קורא לנציגת העובדות הסוציאליות לחזור לשולחן המשא ומתן כדי שנוכל להגיע להסכמות בהקדם ולהביא לסיומה של השביתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com