וועדת הקורונה אישרה: המסעדות שנסגרו הבוקר ייפתחו מחדש - 0404
וועדת הקורונה אישרה: המסעדות שנסגרו הבוקר ייפתחו מחדש עדינה ולמן, דוברות הכנסת

וועדת הקורונה אישרה: המסעדות שנסגרו הבוקר ייפתחו מחדש

וועדת הקורונה של הכנסת התכנסה היום (שלישי) לדיון במתווה פתיחת המסעדות, שנסגרו הבוקר לאחר כישלון המגעים בין שר הבריאות יולי אדלשטיין ליו"ר הוועדה ח"כ יפעת שאשא ביטון. בתום הדיון, וועדת הקורונה אישרה את פתיחת המסעדות, בניגוד לעמדת הממשלה.

יו"ר הוועדה, יפעת שאשא ביטון, סיפרה על המו"מ הלילי שכשל עם משרד הבריאות, ללא מתווה מסוכם לפתיחת המסעדות: "הבנו בישיבה אתמול בצהריים שהם מוכנים לפתיחת המסעדות בחוץ ע"פ התו הסגול. ביקשנו פתיחה בפנים המסעדות ל25%-35% מהתפוסה. הסכמתי לוותר על כך לתקופה, אך הם התעקשו שגם בחוץ יעמוד על 50 איש בלבד, ולא יותר מזה – ואפילו הוא לפי התו הסגול. אינני יודעת להסביר את ההתעקשות הזו לציבור ולמסעדנים. חייבים הנחיות שהציבור יבין אותם, כי הציבור הוא השותף המרכזי שלנו במלחמה נגד הנגיף".

יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, הבהיר כי הממשלה מעוניינת בפתרון כדי למנוע את הנזק הכלכלי למסעדנים: "אך הבוקר הגיעו הנתונים על 1,800 נדבקים ביממה האחרונה. האופוזיציה מוכנה לסכן את בריאות הציבור, רק כדי לערער את יציבות השלטון. האופוזיציה גוררת את הועדה, בחוסר אחריות, למחוזות לא-טובים. כוונת יו"ר הוועדה טובים, אך הצעת הפשרה של הממשלה לפתיחת המסעדות בחוץ בלבד, ועד 50 איש בלבד, היא מאוזנת". הוא קרא לאשר מגבלות אלו, ולנהל מו"מ על מתווה לפתיחת חדרי הכושר, וביקש משאשא ביטון שלא להצביע עם האופוזיציה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]