ח״כ סופר בתלונה לוועדת האתיקה: ״ח״כ כסיף קרא למרי אזרחי״ - 0404
ח״כ סופר בתלונה לוועדת האתיקה: ״ח״כ כסיף קרא למרי אזרחי״ דוברות הכנסת

ח״כ סופר בתלונה לוועדת האתיקה: ״ח״כ כסיף קרא למרי אזרחי״

בעקבות קריאתו של ח"כ עופר כסיף למרי אזרחי ב"רדיו א-נאס", ח"כ אופיר סופר ממפלגת ימינה התלונן כנגדו הערב (שני) לוועדת האתיקה של הכנסת.

סופר כתב במכתבו לוועדה: "מדינת ישראל נמצאת באחד מהצמתים המרכזיים בתולדותיה עקב משבר הקורונה. המשבר שפוגע הן בבריאותם וחייהם של האזרחים והן ביכולתם הכלכלית – מעמיד את כלל אזרחי ישראל באתגר ובמבחן של חוסן אזרחי.

כולנו עדים לתסיסה גדולה מצד אזרחי ישראל שרבים מהם איבדו את מקור הכנסתם מי בעקבות פיטוריו ומי בעקבות קריסת עסקו – רובם ככולם נפגעו פגיעה כלכלית אנושה, דבר שעורר זעם שהופנה כנגד הממשלה ונבחרי הציבור.

ברי כי ללא התנהלות אחראית ושקולה של נבחרי הציבור – עלולה מדינת ישראל להתדרדר לקרע עמוק שאת פצעיו יהיה קשה מאוד לאחות.

ביום 20.7.20 התראיין חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת לכלי התקשורת 'נאס' מהמגזר הערבי וקרא בריש גלי למרי אזרחי, וזהו תוכן דבריו: "אני קורא יום יום לציבור הרחב- זה הזמן למרי אזרחי לא אלים כנגד ממשלה שהולכת לקבור את כולנו תחת דיקטטורה רצחנית, אם לא נתעורר עכשיו ונצא נגד זה יהיה מאוחר מידי".

קריאתו של חבר הכנסת עופר כסיף היא קריאה להמרדה כמשמעה בחוק העונשין, שהעונש הנקוב לה בחוק הוא- 5 שנות מאסר. עקב האמור- אבקש לפעול לכינוסה של ועדת האתיקה בזמן הקרוב ולהשית כנגד חבר הכנסת כסיף את העונשים שבאפשרותה של הוועדה להשית על חברי הכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]