הגיעו למסדר שגרתי, ומצאו את עצמם ב״תרגיל פתע״ חטיבתי לחירום - 0404
הגיעו למסדר שגרתי, ומצאו את עצמם ב״תרגיל פתע״ חטיבתי לחירום אחיטוב שלזינגר

הגיעו למסדר שגרתי, ומצאו את עצמם ב״תרגיל פתע״ חטיבתי לחירום

היום (שני) התקיים תרגיל במתכונת פתע במפקדת החטיבה המרחבית ״עציון״. מפקדת החטיבה זומנה למסדרים שגרתיים, כשלפתע קופצו כלל הכוחות למנחת הסמוך לחטיבה, שם תודרכו הכוחות בטרם תחילת התרגיל. התרגיל דימה מתכונת חירום בגזרה, בדגש על תקופת הקורונה והמוכנות להסלמה.

במהלך התרגיל, החטיבה התמודדה עם קליטת כוחות רבים לגזרתה, תרחישי חירום והענקת מענה לוגיסטי ללוחמים. התרגיל נגע בכל אחד מאגפי החטיבה כך שהיא תורגלה באופן מלא.

בסיום התרגיל אמר סגן מפקד החטיבה, סגן-אלוף יקי אברג׳יל: ״בחטיבות בט״ש המשימה המרכזית הינה הגנה, היערכות ומוכנות לחירום. לכן כחלק ממסדרי השגרה במפקדה, הופעלו הכוחות לתרגול פתע לחירום בימי הקורונה.

מטה החטיבה תורגל באופן מלא כאשר המדד היה לוודא שכלל הפקודות וסדרי הפעולות אכן רלוונטים לתרחישים. לנגד עינינו עומדת יומם וליל מטרה אחת- שמירה על ביטחונם של תושבי הגזרה, ותרגיל זה מהווה אבן דרך עבורנו״.

קצין ההנדסה של החטיבה, רב-סרן זיו מיכאלי אמר: ״במהלך התרגיל היה עלינו להיערך לאירוע חרום מתפרץ. למרות שהתרגיל החל באופן פתאומי ללא הודעה מוקדמת, כוחות החטיבה הציגו שליטה, דיוק וירידה לפרטים בצורה יוצאת דופן. על כן, עמדנו באתגר. כעת נותר לשמר את הקיים ולדייק עוד יותר את השיטה״.

אחיטוב שלזינגר

אחיטוב שלזינגר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]