רבע שעה לפני הארוסין של המורחק המנהלי - אלוף פיקוד מרכז ביטל את האישור לאירוע - 0404
רבע שעה לפני הארוסין של המורחק המנהלי – אלוף פיקוד מרכז ביטל את האישור לאירוע ארגון חוננו

רבע שעה לפני הארוסין של המורחק המנהלי – אלוף פיקוד מרכז ביטל את האישור לאירוע

אלוף פיקוד מרכז, תמיר ידעי, ביטל היתר שניתן למורחק מנהלי להגיע לארוע הארוסין שלו בשומרון, רבע שעה לפני היציאה לאירוע.

המורחק, אשר היה צפוי להתארס אמש (ראשון) באירוע ביישוב בשומרון, בביתה של ארוסתו, הגיש לפני כשבוע בקשה מסודרת בה ביקש היתר מיוחד לקיים את האירוע. אלוף הפיקוד אישר את כניסתו של המורחק לשומרון בנסיעה ישירה ולשעות קצובות.

להפתעת המורחק ובני משפחתו אתמול, רבע שעה לפני היציאה לאירוע קיבלו מכתב אשר מבטל באופן פתאומי את ההיתר לקיום האירוע. 

אביו של המורחק זעם על התנהלותו של אלוף הפיקוד: "בושה וחרפה לקבל במדינת העם היהודי צו דרקוני ואנטישימי כזה. לא היה כדבר כזה! פשוט תתביישו לכם לשלוח לי דבר כזה, רבע שעה!! לפני שיוצאים למסיבת אירוסין.

זה מזכיר לי גזרות של השונאים הגדולים של עמ"י, חשבתי שכבר סיימנו איתם. אתם לא מבינים שבתפיסה העקומה שלכם אתם רק מרחיקים את הנוער מאהבת המדינה היקרה שלנו. רשעות שאין כמוה, וטפשות גדולה".

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו, אשר מסייע לצעיר מסר: "שיטת הצוים המינהליים היא רעה חולה תמיד. הציבור עדיין לא הפנים אותה כי הם עדיין לא הגיעו אל האיש ברחוב, אבל המדרון חלחלק ותלול מאד. הפעם התופעה יצאה מכל פרופורציה.
מי יעצור את האנרכיה המגעילה והאכזרית הזו?"

ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיב אף הוא לביטול האירוע "ביטול היתר לאירוע אירוסין של צעיר יהודי בשומרון דקות לפני היציאה לאירוע הוא עיוולת. התנהלות גורמי הביטחון בסוגיית צווי ההגבלה כנגד נערים יהודים צריכה להטריד כל מי שזכויות אדם חשובות לו". 

תגובת דובר צה"ל: ביום 12 ביוני 2020, חתם מפקד פיקוד המרכז על צו הגבלה ופיקוח מיוחד בעניינו של אלחי כרמלי, האוסר עליו, בין היתר, להימצא בשטחי יהודה ושומרון מלבד היישוב אריאל, בו הוא מתגורר. הצו נחתם בשל מידע מהימן המצביע על מסוכנותו הגבוהה של כרמלי לביטחון ולשלום הציבור.
במהלך השבוע החולף אושרה באופן חריג בקשתו של כרמלי להגיע ליישוב יצהר לצורך קיום מסיבת אירוסין.
לאור מידע חדש וקונקרטי שהתקבל היום בעניינו של כרמלי, שקל האלוף מחדש את החלטתו, והחליט לדחות את בקשתו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com