ראש מועצת שומרון: "למנות פרוייקטור לריבונות כמו שמינו לקורונה" - 0404
ראש מועצת שומרון: מוא"ז שומרון

ראש מועצת שומרון: "למנות פרוייקטור לריבונות כמו שמינו לקורונה"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר היום (ראשון) כי הממשלה צריכה למנות פרוייקטור לקידום הריבונות ביהודה ושומרון: "לצערי הממשלה שכחה את יהודה ושומרון ואת חצי מיליון המתיישבים ביהודה ושומרון.

גם בזמן הקורונה שאין ספק שהממשלה צריכה לפתור את המשבר הבריאותי ואת המשבר הכלכלי בדחיפות, אבל כמו שהיא לא מזניחה את המיגור של דעא"ש בסוריה או את המניעה של ההסתננויות מעזה והיא עושה גם את זה וגם את זה ככה היא לא יכולה להזניח את נושא הריבונות".

דגן אמר כי יש תחושה רחבה של אכזבה במחנה הלאומי מאופן התנהלות הממשלה בכל הנוגע להחלת הריבונות ביהודה ושומרון, וציין כי עברו למעלה משבועיים מאז הבטיח ראש הממשלה להחיל ריבונות ביו"ש, והממשלה בכלל לא מעלה את הנושא על סדר יומה: "חבל שיהיה כאן מיסמוס של ההיסטוריה".

בנוסף, דגן ציין כי לתחושה שלו יש קונצנזוס במחנה הלאומי כולו: "תחושת רחבה של אכזבה ממיסמוס הריבונות על ידי נתניהו. מנהיגים בזמן היסטורי מתנהגים כמו מנהיגים בזמן היסטורי ואנחנו כעת בתקופה שראש הממשלה יכול להותיר חותם לדורות הבאים. בגין החיל ריבונות ביום אחד לא דיבר ודיבר ודיבר".

עוד דגן אמר כי משבר הקורונה אמנם צריך להיות בראש סדר העדיפויות של הממשלה, אך לא מתקבל על הדעת שמדינת ישראל לא תוכל לנהל כמה חזיתות במקביל: "החזית מול משבר הקורונה היא חזית אחת, אבל יש גם את חזית הריבונות והמתיישבים שהצביעו לליכוד ולנתניהו על בסיס הבטחותיו להחיל ריבונות ביהודה ושומרון, אי אפשר להפקיר את הזירה הזו.

אני מצפה מהממשלה הגדולה הזו לנהל כמה חזיתות במקביל, אני מבקש מראש הממשלה למנות פרוייקטור לריבונות כפי שהוא מינה פרוייקטור למאבק בנגיף הקורונה. הפרוייקטור או הממונה על קידום החלת הריבונות ביו"ש יוכל לעבוד במקביל לטיפול במשבר הקורונה ולא יהיה צורך להמתין עד שיחלוף הנגיף. אנחנו ניתן יד לפרוייקטור שהממשלה תמנה ככל שניתן, ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנה וחצי האחרונות על בסיס ההבטחה שלו לקדם את הריבונות, כולנו מצפים ממנו לעמוד בהבטחה הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]