מגדל משק הכלניות הגדול בעולם נפל קורבן לטרור חקלאי ועלול לאבד את הבית: "עזרו לי להציל את מפעל חיי" - 0404
מגדל משק הכלניות הגדול בעולם נפל קורבן לטרור חקלאי ועלול לאבד את הבית:

מגדל משק הכלניות הגדול בעולם נפל קורבן לטרור חקלאי ועלול לאבד את הבית: "עזרו לי להציל את מפעל חיי"

ראובן מיכאלי, חקלאי ותיק, עסק בחקלאות כל חייו עד שהחלו אסונות קשים לפקוד את אדמותיו. בזו אחר זו ספג רובי מכות קשות שמהן כבר לא יצליח להתאושש לבד. כעת, עם הידרדרות היכולת הכלכלית והפגיעה האנושה במפעל חייו שקורס, חבריו הקימו עבורו פרויקט מימון המונים כמוצא אחרון.

חבריו קוראים לו רובי, חקלאי נמרץ שמדי בוקר בשעה ארבע, לפני הזריחה, כבר מופיע במשק הכלניות שלו. משק הכלניות, המקום שבו השקיע את מיטב שנותיו, התפתח בקצב מרשים ועם השנים הפך להיות הגדול ביותר בעולם. כששוקעת השמש, אחרי שעות עבודה רבות ומאומצות, מסיים רובי את עבודתו בשדה וחוזר לביתו. עכשיו, אחרי שספג פגיעות קשות והוא הפך קרבן לטרור החקלאי, הבית אליו הוא שב אחרי יום עבודה מתיש כבר אינו מה שהיה בעבר. עכשיו הכל שונה.

בשנת 2017 הלכה לעולמה אמירה ז"ל, אשתו של רובי. "אמירה ואני הקמנו משפחה למופת, שתי בנות יפות שגדלו עם חיוך במושב ציפורי, ומשק למופת. אמירה תמיד התלוננה באוזניי על כך שאני מפנק יותר מידי את הכלניות, ואני בתגובה הייתי משיב שהיא מפנקת יותר מידי את הבנות".
האור שניצת בעיניו של רובי כשהוא מספר על אמירה ז"ל, מתערבב בין הדמעות על כך שהיא כבר לא איתו לבין האושר על הזכות שהוא מוקיר על מה שהיה. אמירה ז"ל נכנעה למחלת הסרטן לאחר מאבק ממושך של חמש שנים.

רובי לא אמר נואש. הוא המשיך להילחם. אמנם גם אצלו נמצאה מחלה כרונית קשה, אך על המשק הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן לוותר. מאז עברו עליו שנתיים קשות, חודשים של תחושת אובדן, אך באפריל 2019 הגיע הקש ששבר את גב הגמל. שם כבר הייתה נקודת השבר אותה הוא לא יכול היה לשאת.
רובי נפל קורבן לטרור חקלאי אכזר אשר השמיד את כל גידוליו ואת כל צינורות ההשקיה. הנזק שנוצר כתוצאה מהחבלה החקלאית, מוערך ב 2-3 מליון שקלים. מאז אותו יום הוא לא מצליח להתאושש.

"הנזק שנגרם הוא לא רק הנזק הכספי המיידי", אומר רובי בכאב, "אלא גם הנזק בכך שאין ביכולתי להמשיך לעבוד. הכל הם הרסו לי. אנשים שמוכנים להקריב את מפעל חיי סתם מתוך רוע ורצון בחבלה".

חבריו של רובי, שהחליטו להתגייס למענו, פתחו פרויקט למימון המונים – פרויקט שמטרתו לשקם את משק הכלניות של רובי כדי שבסוף התהליך הוא יוכל להמשיך ולהתפרנס בזכות עצמו.

רובי הוא אדם חיובי, שלא נותן להרס ולחורבן שנגרם לו לאבד תקווה. הוא ממשיך להילחם בכל כוחו בכדי להצליח לשקם דבר אחד מתוך מה שנלקח ממנו. הוא לא מוכן לוותר על המשק שמפרנס אותו, את שתי בנותיו ועוד עשרות עובדים. רובי עוד ימשיך להילחם.

לפרויקט מימון ההמונים למען הצלתו של רובי
כנסו כאן ותמכו >> https://bit.ly/SAVE_Robi

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]