רה"מ נתניהו על המענק לאזרחים: "נמנה צוות שרים שיקבע את אופן החלוקה" - 0404
רה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

רה"מ נתניהו על המענק לאזרחים: "נמנה צוות שרים שיקבע את אופן החלוקה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לתוכית המענק לכל אזרח עליו הכריז יחד עם האוצר כץ. על רקע הביקורות שנשמעו על כך שגם אנשים שלא צריכים את המענק יקבלו אותו ועל רקע התנגדויות מתוך הקואליציה לתוכנית, ובעיקר מצד כחול לבן החליט רה"מ לבחון שוב את אופן החלוקה.

רה"מ הודיע כי ימנה צוות שרים שיחליט על אופן שהחלוקה של 6 מילארד השקלים שיחולקו לציבור. על השרים יהיה לגבש מסקנות סופיות בתוך יומיים.

לדברי רה"מ נתניהו: "אנחנו מביאים היום לממשלה שורה של מינויים, וגם החלטת מסגרת על אישור מענקים לאזרחי ישראל, כדי להמריץ את הכלכלה ולעזור גם ביצירת תעסוקה. אנחנו מדברים על מסגרת של שישה מיליארד שקל, אנחנו נמנה צוות שרים שיקבע את אופן החלוקה. הדגש החשוב ביותר הוא על המהירות, גם במנגנון וגם בהחלטות, ולכן הדיון הזה שאנחנו רוצים לקיים צריך להתבצע באמת ביממה הקרובה, אם לא היום עד מחר, ולא יאוחר מזה, כדי שנוכל להביא למימוש הדבר במהירות האפשרית.

יש לנו כמובן מטרה משותפת – לבלום את התפשטות הקורונה בצעדים שונים. אני מזכיר לשרים שעד יום חמישי אני מבקש מכל משרד ומשרד תכנית יציאה בטוחה ממגבלות הקורונה. כלומר, שאם אנחנו מיישרים את העקומה ומגיעים ליעדים שאנחנו נציב במספר החולים הקבוע ביום, כשאנחנו יכולים לפעול לאורך זמן בשגרת קורונה. זה מה שאני מבקש מהשרים להביא.

בני גנץ ואני שוחחנו על כמה דברים שיכולים לסייע לייעול הנושאים האלה, זה יגיע בישיבה הבאה שכנראה תתקיים מחר או ביום שלישי כדי לאשר את אופן החלוקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]