השרה רגב יוזמת: ייצור המוני של מחיצות הגנה לנהגי התחבורה הציבורית - 0404
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים, הסתדרות לאומית

השרה רגב יוזמת: ייצור המוני של מחיצות הגנה לנהגי התחבורה הציבורית

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב מקדמת תוכנית להתקנת כ-9,000 מחיצות הגנה בכל האוטובוסים בשירות התחבורה הציבורית בישראל, על מנת להגן ולשמור על נהגי האוטובוסים מפני הדבקה בנגיף הקורונה ולהעניק להם ביטחון אישי. במסגרת התוכנית קורא משרד התחבורה לכל מפעל ישראלי שיכול לייצר ולהתקין את המחיצות לעבור את התקינה. בנוסף למפעלי "מרכבים" ו"הארגז" הוותיקים אושר מפעל מחיצות נוסף בשדרות ו-2 מפעלים נוספים יאושרו לתקינה בימים הקרובים.

מחיצות המגן לנהגים מיוצרות מזכוכית המתאימה לתקנים האירופאים כדי למנוע פגיעה בשדה הראייה של הנהג מחד ולחסום מעבר נגיפים מאידך. המחיצות מיוצרות בגדלים שונים המתאימים במדויק לכל מודל אוטובוס בייצור ייחודי.

השרה רגב: "ביטחונם ושלומם של נהגי האוטובוסים לנגד עיני ובכוונתי לעמוד מקרוב אחר קצב התקנות המחיצות, המאזנות בין הצורך לשמור על הנהגים לבין הצורך לאפשר את פעילות התחבורה הציבורית בצל הקורונה. אני קוראת לכל מפעל ישראלי שמעוניין לספק ולייצר מחיצות, לפנות למשרד התחבורה ולעבור את התקינה הנדרשת".

מארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית נמסר: "אנחנו מתחילים לראות הישגים בשטח לאחר מאבק ארוך שניהלנו דרך התקשורת, הכנסת ולאחרונה גם דרך בתי המשפט. מאבק שכל כולו למען הנהגים המקצועיים בישראל.

יחד עם ההסתדרות הלאומית נמשיך להוביל לשינוי המקצועי בענף האוטובוסים למען כלל הנהגים המקצועיים בישראל תוך שמירה על בטיחותם בכל זמן ושעה זהו יום היסטורי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]