״החבית״, ״רותס״, ״הבייגלה״, ״פאפיצ׳ולו״ ועוד - המסעדנים מבהירים שיפעלו על פי ההנחיות: ״אנחנו לא אנרכיסטים״ - 0404
״החבית״, ״רותס״, ״הבייגלה״, ״פאפיצ׳ולו״ ועוד – המסעדנים מבהירים שיפעלו על פי ההנחיות: ״אנחנו לא אנרכיסטים״ 0404

״החבית״, ״רותס״, ״הבייגלה״, ״פאפיצ׳ולו״ ועוד – המסעדנים מבהירים שיפעלו על פי ההנחיות: ״אנחנו לא אנרכיסטים״

בעלי מסעדות דוחים דיווחים שונים ומבהירים כי אין להם שום כוונה לפתוח את המסעדה לטובת הקהל הרחב ואין סיכוי שיפרו את החוק ויפעלו נגד ההחלטה. הן יעסקו במשלוחים בלבד או על פי כל הנחייה אחרת.

בשיחה עם חדשות 0404, מבהירים בעלי המסעדות השונות כי למרות המצב הקשה, שממנו סובלים בכל העולם, הם ישמרו על ההנחיות, על ההוראות של הממשלה ויפעלו במדויק ובהתאם להן.

ליאור שלום, בעל מסעדת החבית בחוף דדו בחיפה: ״למרות שאני מתנגד בתוקף לסגירת המסעדות וחושב שזה מהלך שגוי, אנחנו שומרי חוק ולא אנרכיסטים. הממלכה חשובה מהפרנסה וכרגע הממלכה בסכנה. אנחנו נמלא אחר החוק ונסגור את הישיבה במסעדה״.

השף אורי ארנון, בעלי מסעדת ואולם האירועים רותס ברחוב ויצמן בעכו: ״למרות שברור שההגבלה חותמת את הגולל סופית את הענף, אנחנו לא מאשימים אף אחד במצב שאליו נקלענו. זו מגיפה עולמית ואנחנו בתוכה. נקיים את ההוראות במדויק וללא סייג. לבי עם הלקוחות הסועדים, העובדים, הספקים, זוגות מתחתנים שברגעים האחרונים מבטלים להם את הכל, אבל הבריאות מעל הכל. לא נפר כללים ולא נפר שום הנחיות״.

אסף דוד, בעלי הבייגלה של סבא מרקו מקריית אתא: ״מרד? אצלי? בחיים לא. מה יעזור לי מרד? מי המציא את זה. אני ובעלי מסעדות נוספות שאני מכיר – לא נפתח בניגוד להוראות. אני פועל בדיוק לפי הדרישות. כולנו רוצים לחזור לשגרה, אבל יותר מכך כולנו רוצים לשמור על בריאותנו. אפעל על פי ההוראות, אשמור על עצמי ועל הלקוחות שלי. אפתח כרגיל, רק כאשר ינחו אותנו לפתוח כרגיל״.

גיל בר, בעלי פאפיצ׳ולו ברחוב דוד המלך בתל אביב: ״לכולם המצב לא פשוט, אבל אנחנו שומרי חוק ופועלים על פי ההוראות. המצב קשה לנו וקשה ללקוחות שלנו, אבל הבריאות חשובה יותר וגם הסדר הציבורי. אנחנו נפעל אך ורק על פי החוק״.

בתמונה: מסעדת החבית בחיפה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]