רה"מ נתניהו בישיבת הממשלה: "אנחנו עושים כל מאמץ כדי להימנע מסגר כולל - מנסים לקבל החלטות מהירות" - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ נתניהו בישיבת הממשלה: "אנחנו עושים כל מאמץ כדי להימנע מסגר כולל – מנסים לקבל החלטות מהירות"

בשל המשך התפשטות נגיף הקורונה בארצנו והעלייה הדרמטית במספר החולים, מתכנסים כעת שרי הממשלה על מנת לדון בתקנות ובמגבלות החדשות על הציבור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הזהיר במהלך הישיבה כי, "ללא מגבלות נגיע ל-1,600 חולים קשה תוך שלושה שבועות. אין מידע מדויק מאיפה מגיעות ההדבקות – מספר המתים ילך ויגדל אם לא נשטח את העקומה. אני מבקש לפני כל דבר אחר שעד יום חמישי הבא, עוד שבוע מהיום, כל שר יביא תוכנית של משרדו לפתיחה בטוחה של המשק. זה שבוע, אני מבקש מכם להתארגן כי המטרה שלנו היא לשטח את העקומה, להגיע לשליטה ולצאת יציאה בטוחה מהפאזה הזאת, מהגל הזה. 

אנחנו עושים כל מאמץ כדי להימנע מסגר כולל. אנחנו פועלים בקצב הקורונה, אין לנו הרבה ברירות, זה לא מצב רגיל, זה לא מצב שאנחנו יכולים לעשות את כל התהליכים האלה לאורך ימים ולקוות שהכל בסדר. המחלה משתנה במהירות ואנחנו צריכים להשתנות יחד איתה. האלטרנטיבה לצעדים שננקוט היום – זה צעדים הרבה יותר קשים מחר, שאנחנו מנסים להימנע מהם. ייתכן שלא תהיה ברירה אז ננקוט אותם, אבל כרגע אנחנו מנסים לקבל החלטות מהירות והחלטות משותפות".

ראש הממשלה החליפי בני גנץ, אמר כי צריך לבחון הטלת סגר בסופי השבוע וסגר לילי במידת הצורך, זאת על מנת "שלא ניתקע בקיר ששמו סגר". שר החינוך יואב גלנט סירב בתוקף לסגור את בתי הספר של החופש הגדול ואמר בישיבה: "כמעט ואין חולים במערכת החינוך, לשלוח תלמידים הביתה זו בעיה".

להלן ההגבלות שבהן דנה הממשלה: 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]