משרד הביטחון במו"מ עם חברת מיי הריטג' לשלש את מספר הבדיקות ליום - 0404
משרד הביטחון במו פלאש 90

משרד הביטחון במו"מ עם חברת מיי הריטג' לשלש את מספר הבדיקות ליום

בהמשך לדיון הערכת המצב היום (חמישי), שבו הורה שר הביטחון, בני גנץ, למערכת הביטחון להיערך לסיוע בהעלאת מספר בדיקות הקורונה, ועל פי בקשת משרד הבריאות, פתח מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון במו"מ מואץ עם חברת מיי הריטג'. זאת במטרה להגיע לסיכום על הכפלה פי שלושה של תפוקות מעבדת החברה, מ-10,000 בדיקות יומיות כיום לכ-30 אלף בדיקות ביום בתוך מספר שבועות.

כמו כן, מבקש משרד הביטחון לקצר את זמני התשובה, בהתאם להנחית ראש הממשלה נתניהו, מרגע שדגימה נכנסת למעבדה, להגדיל תהליכי אוטומציה ולחבר את המעבדה ישירות לקופות החולים, על מנת לקצר את לוחות הזמנים למענה.

במינהל הרכש במשרד הביטחון מקווים לחתום על הסכם בימים הקרובים, שיסייע גם במאמץ מול גל התחלואה הנוכחי ובעיקר כהערכות לקראת החורף הקרוב. במקביל פועל משרד הביטחון לסייע למשרד הבריאות ולקופות החולים ברכש והבאה של ציוד בדיקה נוסף לישראל, כדי לתמוך ולחזק עוד יותר את פעילות המעבדות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]