ראש אט"ל לחיילים: ״היציאה הביתה דורשת אחראיות אישית ושמירה על הנהלים״ - 0404
ראש אט ויקיפדיה

ראש אט"ל לחיילים: ״היציאה הביתה דורשת אחראיות אישית ושמירה על הנהלים״

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף איציק תורג'מן, שלח איגרת לחיילים בנושא הערכת המצב בצה"ל בנוגע להתפרצות נגיף הקורונה.

האלוף תורג'מן: "העלייה בכמות החולים והמבודדים מנגיף קורונה בישראל משליכה באופן ישיר על העלייה בהיקף הנחשפים לנגיף גם בצה"ל ובעקבותיה בהיקף המבודדים. אנו פועלים לפי הנחיות משרד הבריאות ואף מחמירים בהן לפי אופיו המיוחד של השירות בצה"ל והחובה לשמירת כשירותו. אף שקיימת עלייה במספר המבודדים אין כל פגיעה בכשירות היחידות והמשימות נמשכות כסדרן. כך נמשיך, בסנכרון שבין בריאות המשרתים לעמידה בצרכי הביטחון. ניכרת עלייה בכמות הפניות הטלפוניות והבקשות לבדיקות קורונה, כ-1500 ביום בממוצע. הגדלנו ונמשיך להגדיל עוד את מספר נותני השירות במקוד "מקול הלב" עם עשרות מוקדנים ואחיות. מענה טלפוני יינתן גם בסופי שבוע.

חיל הרפואה פרוס ברחבי הארץ, מעניק טיפול למגוון רחב של צרכים, מכשיר צוותים ומתגבר היכן שנדרש. עמדות הדיגום לקורונה נפרסו בשבעה מתחמי בידוק קבועים, בארבעה מתקני בידוק זמניים ובארבעה מתחמי דרייב- אין ניידים לאזורי ההתפשטות (לקיחת דגימה בבית תינתן במקרים פרטניים).

הבדיקות בצה"ל עומדות בזמנים ובדיוק הניתן לבדיקות קורונה גם במערכת האזרחית. זמן הדגימה הממוצע, מרבה בקשת הבדיקה ועד לקבלת התשובה- הוא כארבעה ימים, נמשיך לפעול לקיצורו. גם מעבדת הקורונה הצבאית, מעלה את קצב הפענוח על פי הצורך.

משרתים בבידוד יחידתי ישהו במתחם מוגדר, תחת מעטפת לוגיסטית ופיקוח רפואי יחידתי, או בביתם תחת מעקבת המפקדים ותמיכה רפואית או לוגיסטית, במקרה הצורך. כפר הנופש באולגה נפתח לבידוד משרתים שלא יכולים לבצע את הבידוד בביתם. ניתן לפנות למפקדים ולבחון עמידה בקריטריונים לבידוד במתקן זה. השבוע ייפתח בשנית "כפר המחלימים" בכפר הנופש אשקלון לטובת משרתי צה"ל חולי הקורונה, אשר ירוכזו ויקבלו טיפול מיטבי במתקן החלמה ייעודי.

בנוסף, הקמנו מערך היסעים עצמאי, בימי ראשון וחמישי, בקפסולות אורגניות ותוך צמצום החיכוך עם האוכלוסייה האזרחית. היציאה הביתה דורשת מכם, המשרתים, אחראיות אישית מרחיבה ושמירה על הנהלים- גם בבית. 

הערכת המצב נמשכת ולפיה נקבעות הנחיות להמשך ככל שידרשו במטרה לשמור על הבריאות והכשירות של צה"ל. כך פעלנו ונמשיך לפעול 

חשוב לי להדגיש בפניכם: על אף העלייה בכמות המאובחנים והמבודדים, רמת התחלואה דומה לשאר האוכלוסייה ועלינו לפעול לעצירת ההתפשטות. יחד, תוך הקפדה על ההנחיות ובדגש על עטיית מסיכות, שמירת מרחק והיגיינה אישית, נעצור את התפשטות הנגיף ונשמור על בריאותנו וכשירותנו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]