אסנת מארק וצבי האוזר נבחרו לוועדה למינוי שופטים - 0404
אסנת מארק וצבי האוזר נבחרו לוועדה למינוי שופטים עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אסנת מארק וצבי האוזר נבחרו לוועדה למינוי שופטים

לאחר סיום ספירת הקולות, הכריז יו"ר הכנסת יריב לוין במליאה על תוצאות ההצבעה לבחירת נציגי הכנסת לוועדות בחירה ומינוי של נושאי משרה שיפוטית. הצביעו 119 חברי כנסת כשקול אחד נפסל. חברי הכנסת צביקה האוזר ואסנת מארק נבחרו לכהן בוועדה לבחירת שופטים. חברי הכנסת ישראל אייכלר ומירב מיכאלי נבחרו לוועדה למינוי דיינים.

הוועדה לבחירת שופטים:
ח"כ צבי האוזר – 67
ח"כ אסנת הילה מארק – 56
ח"כ איילת שקד – 43
ח"כ קארין אלהרר – 47

הוועדה לבחירת דיינים:
ח"כ ישראל אייכלר – 83
חה"כ מרב מיכאלי – 66
חה"כ אילת שקד – 65

ח"כ ישראל אייכלר אשר מילא את התפקיד גם בקדנציה הקודמת הקודמת, מסר: "אני מודה לחברי הכנסת שנתנו בי שוב את אמונם. העקרון היחיד שיעמוד מול עיניי הוא למנות דיינים יראי שמיים ויראי הוראה".

ח"כ איילת שקד, שספגה הפסד כפול, מסרה: "‏בהצלחה רבה לחברי הכנסת צביקה האוזר ואסנת מארק בועדה לבחירת שופטים ולחברי הכנסת מירב מיכאלי וישראל אייכלר בועדה למינוי דיינים".

ח"כ האוזר: "אני מודה לחבריי חברי הכנסת, שבחרו בי היום כנציג הכנסת בועדה לבחירת שופטים, ומבטיח לייצג אותם ואת הציבור הישראלי בכובד ראש, בענווה ובכל הרצינות הראויה. עלילות הועדה לבחירת שופטים, כפי שהתגלו לאחרונה פגעו בחוסנה של מדינת ישראל ושל מערכת המשפט. לא כך אנחנו רוצים שיבחרו שופטינו, לא במחשכים ולא בקומבינות אלא בשקיפות מלאה. אפעל להחזרת האמון במערכת המשפטית.

זו משימה עליונה שכולנו צריכים להתמקד בה וכאן היא מתחילה.

בית המשפט שאני רואה לנגד עיניי הוא בית משפט מאוזן ומגוון. בית משפט שמשקף נאמנה את רוח החברה הישראלית, השקפותיה והרכבה האנושי. בית משפט שמכיר במסורת ומורשת של צדק ומוסר יהודי מימי עבר ונוטל אחריות על עתידינו המשותף.

מערכת המשפט אינה חפה מטעויות ואינה חסינה מביקורת ואולם אני רואה את יעודי כמי שבא לתקן ולשפר, לא כדי להרוס.

אני כאן כדי שנבחר את השופטים המיומנים והראויים ביותר. שוחרי הצדק והאמת. שופטים שמבינים את חשיבותה של הפרדת הרשויות במדינה דמוקרטית ואת חשיבות האמון ההדדי בין אותן רשויות ובינן לבין הציבור כולו.

אלה העקרונות עליהם אני נאבק כל השנים ואמשיך לקדמם גם בתפקיד זה. עבודה קשה ומרובה לפנינו, אני מודה לחבריי על האמון ומבטיח לעשות את המיטב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]