אושר לקריאה שנייה ושלישית: תוספת של כ-25 מיליארד ש"ח להתמודדות עם משבר הקורונה - 0404
אושר לקריאה שנייה ושלישית: תוספת של כ-25 מיליארד ש עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושר לקריאה שנייה ושלישית: תוספת של כ-25 מיליארד ש"ח להתמודדות עם משבר הקורונה

וועדת הכספים אישרה לקריאה שנייה ושלישית הבוקר (רביעי) תוספת של כ-25 מיליארד ש"ח להתמודדות עם משבר הקורונה. בהצעת החוק נקבע כי יוגדל התקציב שהממשלה תוכל להוציא בשנת 2020 מסכום של כ-49.65 מיליארד ש"ח, לסכום כולל של כ-74.7 מיליארד ש"ח.

לדרישת הוועדה, נקבע כי כל שינוי העולה על 10% באחד ממרכיבי התוכנית יחייב את אישור ועדת הכספים, לצורך פיקוח יעיל של הוועדה על התוכנית ושמירה על יעדיה. בנוסף אושרו לדרישת חברי הוועדה 700 מיליון ש"ח כתוספת לצרכי ביטחון תזונתי של אוכלוסיות מוחלשות.

כזכור, ב-7 באפריל 2020 התקבל בכנסת תיקון לחוק-יסוד: משק המדינה, המאפשר הגדלה של המסגרת התקציבית לצורך ההוצאות הנדרשות להתמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה ועם השלכותיה הכלכליות ומאפשר גמישות תקציבית רבה יותר בשנה זו, עד לאישור תקציב קבוע.

המתווה להוצאות אלו נקבע בתוכנית הסיוע הכלכלי שפרסמה הממשלה. בתיקונים שאושרו בחודשים אפריל ויוני הוגדלה מסגרת התקציב של התקציב ההמשכי בסכום כולל של כ-49.65 מיליארד ש"ח כתקציב ייעודי לנושא הקורונה, נוסף על בסיס התקציב ההמשכי, שהוא כ-400 מיליארד ש"ח.

נוכח צרכים נוספים והרחבת תוכנית הסיוע הממשלתית עלה כעת צורך בהגדלה נוספת של ההוצאה הממשלתית בשנת 2020 ומוצע לתקן שוב את הוראת השעה כך שתתאפשר הגדלה נוספת של המסגרת התקציבית מעבר למה שאושר בתיקונים הקודמים. על פי ההצעה, המסגרת התקציבית לשנת 2020 תגדל בכ-25 מיליארד ש"ח נוספים, והתקציבים המיועדים לתחומים השונים המפורטים בהוראת השעה יעודכנו בהתאם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]