בדרך להשבתה כללית בתחבורה הציבורית: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל הכריז על סכסוך עבודה - 0404
בדרך להשבתה כללית בתחבורה הציבורית: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל הכריז על סכסוך עבודה ארגון נהגי האוטובוס בישראל

בדרך להשבתה כללית בתחבורה הציבורית: ארגון נהגי האוטובוסים בישראל הכריז על סכסוך עבודה

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית הכריזו הערב (שלישי) על סכסוך עבודה בתחבורה הציבורית בישראל. 

סכסוך העבודה בתחבורה הציבורית בישראל מגיע על רקע הדרישה לגביית תשלום במזומן המסכנת את הנהגים ואת הקשישים.  לפי ארגוןנהגי האוטובוסים, בתוך 14 ימים  קיימת סכנת השבתת אלפי נהגי האוטובוסים.

 

על פי סכסוך העבודה שהוגש לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה עו"ד רבקה ורבנר הסיבות לסכסוך הן: פגיעה בתנאי העסקתם של עובדי התחבורה הציבורית והעמדתם בסיכון בריאותי על ידי הדרישה לגביית תשלום במזומן; אי נקיטת פעילות למען שמירת חיי הנהגים והחלת אמצעים מתחייבים למניעת הידבקות ובכך היעדר סביבת עבודה בריאה ובטוחה; היעדר פיקוח על עטיית מסיכות ומדידת חום, שמירת מרחק וכמות הנוסעים המקסימאלית המותרת בשהייה באוטובוס; השתהות ואי עמידה בהבטחות והסכמות אשר הושגו עם נציגות העובדים בנוגע להתקנת מחיצות ושמירת בריאותם של ציבור הנהגים; נקיטת איומים על ידי המעסיק בדבר הפעלת אמצעים משמעתיים כנגד עובדים אשר ינקטו צעדים לשמירה על בריאותם; היעדר מתן אסמכתא רפואית מוסמכת בדבר היות סביבת העבודה של הנהגים מוגנת; היעדר קיום היוועצות עם ארגון העובדים בנוגע להחלטות המתקבלות בתקופת הקורונה טרם קבלת ההחלטה ויישומה.

 

יוני קריסיפין, דובר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית: "נמאס לנו להיות שעירים לעזזאל. אנחנו מבקשים להביא פרנסה הביתה ולדאוג שהבריאות שלנו ושל הציבור לא תיפגע. ישנם מתווי פעולה ראויים ונכונים שדרכם אפשר לשמור על האזרחים הוותיקים ועלינו, כמו אי תשלום שלהם בתקופה הקרובה. בנושאי בטיחות ובריאות אסור לנו לשחק. האוטובוסים הם פצצות קורונה מתקתקות ונמאס לנו שאנו צריכים להיות אלה שמסכנים את בריאותנו שוב ושוב ללא מענה מראשי משרדי הבריאות והתחבורה. אנחנו דופקים על השולחן ואומרים-די".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]