מחר: דיון בכנסת בקשרים בין בכירים בשירות המדינה ל'קרן וקסנר' - 0404
מחר: דיון בכנסת בקשרים בין בכירים בשירות המדינה ל'קרן וקסנר' עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מחר: דיון בכנסת בקשרים בין בכירים בשירות המדינה ל'קרן וקסנר'

בדיון מהיר שיתקיים מחר בועדת חוקה בכנסת צפויים חברי הכנסת לדון בהתקשרות של המדינה עם קרן וקסנר.

הדיון מתקיים לאור דרישת ח"כ שלמה קרעי מיו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין, לבחון את ההתקשרויות הקיימות בין המדינה לבין הקרן, זאת כאשר כ300 עובדי מדינה, בוגרי תכנית העמיתים של קרן וקסנר, קיבלו לאורך השנים הטבות שמתקרבות למיליון ₪ לכל אחד, זאת למרות שאף אחד מהעובדים לא קיבל אישור מועדת המתנות.

עוד טוען קרעי כי עצם ההתקשרות בין קרן וקסנר למדינה צריכה להיות מוסדרת במכרז, דבר שלא קרה עד היום.

בנייר עמדה ששלחו הבוקר במרכז ליב"ה לחברי הכנסת הם מציגים את הפעילות של קרן וקסנר בקרב גורמים בעלי השפעה בציבוריות הישראלית, וכן את השפעת הקרן על בוגריה, ואת מגמות הקרן לפעול לשינוי החברה הישראלית. כמו "קידום מדיניות ציבורית הוגנת לאוכלוסייה הערבית –- חסמים והזדמנויות". וכן "מפגש בנושא סבסוד טיפול רפואי למסתננים".

בנוסף מציגים בליב"ה פעולות שונות של הקרן בעלות אג'נדה ברורה, כמו "תמיכה במאמצי שלום במזרח התיכון" בתרומות של קרן וקסנר, וכן ותמיכה של הקרן בפעילות של בוגרת אחת התכניות "נגד פעילות קק"ל ב'גדה המערבית'", ושיתוף פעולה עם ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה', כפי שמופיע גם בדף הפייסבוק של הארגון.

אורן הניג, מנכ"ל מרכז ליב"ה מסר: 'המציאות בה הוכשרו כבר 300 בוגרים בשירות הציבורי ע"י קרן חיצונית, בעלת אג'נדה שמאלנית קיצונית, וזה בלי שום מכרז ובניגוד לחוק הוא מצב הזוי שחייב להיפסק. לא יתכן שממשלה נבחרת תתן יד לסוכני שינוי ולגופים זרים לפעול בתוכה ולהטות אותה מהובלת קו לאומי ימני.
אנחנו מברכים את ח"כ קרעי על הצפת הנושא ומקווים שכל חברי הכנסת יתגייסו על מנת לעצור את המחדל המתמשך הזה שמייצר עוד ועוד בוגרים בעלי אג'נדה קיצונית ומשפיע כמובן גם על צביונה של המדינה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]