אושר בקריאה ראשונה: מערכת הביטחון תמשיך לתעדף רכישת טקסטיל תוצרת הארץ - 0404
אושר בקריאה ראשונה: מערכת הביטחון תמשיך לתעדף רכישת טקסטיל תוצרת הארץ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושר בקריאה ראשונה: מערכת הביטחון תמשיך לתעדף רכישת טקסטיל תוצרת הארץ

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעת חוק חובת המכרזים (תיקון מס' 4 – הוראת שעה) (תיקון), התש"ף-2020. 25 ח"כים תמכו בהצעה, ללא מתנגדים, והיא תועבר לוועדת החוקה.

בהצעה מוצע להאריך בשלוש שנים נוספות את הוראת השעה שקבעה כי במכרזים לרכישת טקסטיל עבור מערכת הביטחון והמשרד לביטחון הפנים, תינתן העדפה לרכישה של טקסטיל מתוצרת הארץ. כמו כן, מוצע להסמיך את שר האוצר להאריך, בצו, את הוראת השעה בשנתיים נוספות.

בדברי ההסבר נכתב: "העדפה של תוצרת מקומית בתחום רכש ממשלתי היא כלי כלכלי רב עוצמה, שיש בו כדי לקדם את התעשייה המקומית ואת המשק בכללותו, ולייצר מקומות תעסוקה בעלות נמוכה ביותר. זהו כלי מקובל ביותר בכל מקום שאין סתירה בינו ובין הסכמי הסחר הבינלאומיים. כוחות הביטחון, כידוע, מוחרגים מהסכמי סחר אלה.

בתחום הטקסטיל בישראל מפעלים רבים נמצאים על סף קריסה ואלפי עובדי טקסטיל עומדים בפני סכנת פיטורין, בין היתר בשל בחירת משרדים ממשלתיים לרכוש טקסטיל בייבוא מסין ומארצות אחרות במקום לייצר בארץ. יש להדגיש כי בתחום זה אין כל מוביליות תעסוקתית, ומי שמפוטר, מעבר לטרגדיה האישית הכרוכה בכך וכריתת מטה לחמה של משפחה, הופך גם לנטל כלכלי על כתפי המדינה במקום לכלכל את משפחתו בכבוד. מדיניות זאת אינה הגיונית, מוסרית או כלכלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]