מועצת שומרון בתביעת לשון הרע נגד זהבה גלאון: "סיימנו לשתוק" - 0404
מועצת שומרון בתביעת לשון הרע נגד זהבה גלאון: Hadas Parush, FLASH90

מועצת שומרון בתביעת לשון הרע נגד זהבה גלאון: "סיימנו לשתוק"

לפני כשנה תקפו מחבלים את יהשע שרמן ואת בתו בת ה-14, כשהיו בדרכם לביתם שבאלון מורה. המחבל ניסה לפתוח את רכבו של שרמן כשבידו סכין ולדקור את בתו, בזמן שעמדו בפקק. שרמן ניטרל את המחבל בסיוע יוסף בן גוסי, תושב נוסף שנסע מאחוריו.

ארגון "בצלם" ניסה להכפיש את האב שהגן על בתו ופרסמו "תחקיר" בו נכתב בין השאר כי המחבל נורה לאחר שכבר שכב על הקרקע. מהר מאוד הודיעו רשויות אכיפת החוק כי השניים פעלו כמצופה מהם, ופעלו להגנה עצמית.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, יצא מיד באמירה ברורה שיש לגבות אותם, והעניק לשניים צל"ש אזרחי: "זו התשובה שלנו לארגון בצלם הצבוע שמנסה להשחיר אב שהגן על בתו מרצח".

רועי חדי

חכ"ל זהבה גלאון שהייתה גם ממקימי "בצלם" ויו"ר מר"צ, כינתה בתגובה בחשבון הטוויטר שלה המונה כ-100,000 עוקבים את הענקת הצל"ש: "מתן לגיטימציה לטרור". ראש המועצה האזורית שומרון דרש מגלאון להתנצל על דבריה.

דבריו קיבלו גיבוי גם מהמשנה לפרקליט המדינה, נורית ליטמן, ששללה את תחקיר "בצלם" ואף נזפה בארגון ובזהבה גלאון: "מוטב היה כי עורכי התחקיר מטעם 'בצלם' היו נוקטים משנה זהירות בטרם הקביעה כי 'מתנחלים הוציאו להורג והצבא טייח את מעשיהם'. מוטב היה להמתין לתוצאות החקירה בטרם הגעה למסקנה האמורה. יתרה מכך, לא הועברה על ידי 'בצלם' למשטרה כל ראיה שיש בה כדי לתמוך בנטען על ידם"'.

גלאון סירבה להתנצל, ובתגובה הגישה מועצה אזורית שומרון באמצעות עוה"ד עמיחי ויינברגר וינור ברטנטל – כתב תביעה כנגד גלאון בגין הוצאת לשון הרע, ודיבה, בסך 150,000 ש"ח.

דגן: "השיטה הזו, שנבחרי ציבור ידם קלה על המקלדת והם חושבים בטעות שהמתיישבים הגיבורים ביו"ש יהיו שק אגרוף לחבוט בו, ייפסק. מי שיעז להמשיך להכפיש את המתיישבים ביו"ש, ישלם על כך לא רק תשלום ציבורי אלא גם אישי. אנחנו סיימנו לשתוק.

לצערי על אף שגלאון ידעה שהדברים שלה הם הכפשה מכוונת של הקורבן בכדי לפגוע במפעל ההתיישבות, היא לא חזרה בה מדבריה, לא התנצלה בפני האב שהגן על בתו ושרמזה עליו שהוא טרוריסט . אני סמוך ובטוח שבית המשפט יחייב את גלאון ברף העליון של הוצאת דיבה ולשון הרע.

כאזרח המדינה אין כמוני מבין את החשיבות של חופש הביטוי, חופש הביטוי הוא דבר בסיסי בדמוקרטיה, אולם חופש הביטוי הוא לא חופש השיסוי ולא חופש ההכפשה הדיבה והשקר. וכאן הדבר חמור מאוד מכיוון שלקרוא למועצה אזורית שומרון בדף גדול ומשפיע עי חכ שהיא יור מפלגה וח"כ להכפיש באופן כה קשה, לקרוא לגיטימציה לטרור לאנשים שהם הקורבנות והגנו על חייהם וחיי אחרים, ולכנות כך את מועצה אזורית שומרון שפועלת במסירות נפש לבניין הארץ, ולמען התושבים, לא נשתוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]