מועצת יש"ע לגנץ: "הפסק את אירועי הירי ביישובים הערביים ביו"ש, הם מסכנים חיים" - 0404
מועצת יש עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מועצת יש"ע לגנץ: "הפסק את אירועי הירי ביישובים הערביים ביו"ש, הם מסכנים חיים"

לפני שעה קלה הוציאה מועצת יש"ע מכתב לשר הביטחון ח"כ בני גנץ ולשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון בנוגע לירי הבלתי פוסק שהתרחש בשבת האחרונה בשל חגיגות סיומי הבגרות ברשות הפלסטינית.

כזכור, השבת נשמעו בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן פיצוצים של עשרות אלפי זיקוקים וחומרי נפץ, כולל ירי מרובים ותתי מקלע אשר השמיעו רעש רב וסיכנו את חיי התושבים באזור. במכתב, עליו חתומים 15 ראשי מועצות מיהודה, שומרון ובקעת הירדן, נכתב: "הירי הזה חוזר על עצמו מדי שנה, אולם השנה הוא חצה כל גבול בכמות ובקרבה להתיישבות הישראלית".

במכתב, אומרים ראשי מועצת יש"ע כי מדובר בסכנת חיים לתושבי האזור ומפגע סביבתי עצום: "ירי ללא פיקוח עלול להסתיים חלילה בפציעה או במוות של אדם, או לפגיעה ברכוש. הנשק וחומרי הנפץ מוחזקים בצורה בלתי חוקית על ידי גורמים עוינים ונפוץ בצורה מדאיגה ומסוכנת".

ראוי להזכיר כאן את פצועי צה"ל, הלומי הקרב, אשר רעשים כאלה עלולים לגרום להם לנזק נפשי קשה. חייהם קשים גם מבלי להוסיף את הפיצוצים המרעישים שהפכו למפגע קבוע".

בסיומו של המכתב מבקשים ראשי מועצת יש"ע מהשרים שייפעלו בהקדם ל"חיזוק המשילות באזור, לחקירה וטיפול בנשק ובחומרי הנפץ הנפוצים במרחב יהודה שומרון ובקעת הירדן, ולהפסקת אירועים אלו אשר פוגעים בשגרת חייהם של מאות אלפי תושבים ומסכנים את חייהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]